بارکد خوان
برند و سازنده کالا
محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
بارکد خوان راینو RM1700
بارکد خوان راینو RM1700
۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه

بارکدخوان

امروزه بارکد خوان از دستگاه‌های جدید الکترونیکی محسوب شده و وجود آن در بسیاری از مشاغل نظیر فروشگاه‌ها، انبارداری‌ها، مراکز خرید، محیط‌های صنعتی و غیره یک امر ضروری شده است. بارکد خوان با تکنولوژی تابش نور و پرتو، بارکد بر روی کالا‌ها و محصولات را شناسایی و اسکن کرده و اطلاعات را به صندوق فروشگاهی انتقال و محاسبه می‌کند. در سال‌های نچندان دور، صاحبان کسب و کار برای کنترل امور روزانه نظیر خرید، موجودی، فروش و غیره در پایان هر روز ساعت‌های متمادی را صرف شمارش موجودی انبار، قفسه‌ها، مرور یادداشت‌های دفترچه و غیره می‌کردند. مشتریان در صف‌های طولانی قرار می‌گرفتند تا یک به یک کالا‌های خریداری شده شان محاسبه و تسویه گردد. امروزه هنوز هم در بخش عمده ای از صنوف کشورمان مشکلات فوق ملاحظه می‌گردد. لیکن با معرفی فناوری‌های جدید در قالب تجهیزات فروشگاهی و نرم افزار‌های قابل اتکا (راهکار‌های فروشگاهی) در این حوزه، بسیاری از مشکلات مذکور مرتفع شده است. با استفاده از راهکار‌های فروشگاهی صاحبان کسب و کار به راحتی فرآیند‌های پایه مدیریتی را انجام داده و کلیه اطلاعات کلیدی جهت تصمیم گیری در زمینه فروش، خرید و اطلاعات کالا‌‌های خود را در دست دارند. بارکد خوان‌ها برای چندین دهه به خرده فروشان کمک کرده تا اطلاعاتی مانند قیمت و موجود را روی کالا‌‌های خود بسته بندی کنند تا اجناس را در گیشه تحویل بگیرند. سیستم‌‌های اسکن بارکد اکنون در صنایع بی‌ شماری از جمله پزشکی، تولید، سرگرمی، حقوق و بسیاری از شرکت‌‌های دیگر که ممکن است هرگز انتظار نداشته باشید استفاده شوند. اسکنر‌های بارکد اکنون بخشی جدایی ناپذیر از هر کسب و کاری با عملکرد بالا هستند.

بارکد خوان شامل یک اسکنر، یک رمزگشا (چه داخلی یا خارجی) و یک کابل است که برای اتصال خواننده با کامپیوتر استفاده می‌شود. از آنجایی که یک بارکدخوان صرفاً بارکد را به اعداد و یا حروف می‌گیرد و ترجمه می‌‌کند، داده‌ها باید به رایانه ارسال شوند تا یک برنامه نرم‌افزاری بتواند داده‌ها را معنا کند. اسکنر‌‌های بارکد را می‌توان از طریق یک پورت سریال، پورت صفحه کلید یا یک وسیله واسط به نام گوه به کامپیوتر متصل کرد. بارکدخوان با هدایت یک پرتو نور در سراسر بارکد و اندازه گیری مقدار نوری که به عقب بازتاب می‌شود کار می‌کند. اسکنر انرژی نور را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند و سپس توسط رمزگشا به داده تبدیل کرده و به رایانه ارسال می‌کند.

انواع دستگاه بارکد خوان از نظر کاربرد

بارکد خوان ثابت

بارکد خوان‌های ثابت به صورت چند پرتوه عمل کرده و در زوایای مختلف بارکد‌ها را شناسایی و قرائت می‌کند. این نوع بار کد خوان‌ها بر روی میز یا دیوار به صورت ثابت نصب می‌شوند و کالا‌ها و محصولات از جلوی آن جهت شناسایی عبور می‌کند. بر خلاف دیگر دستگاه‌ها در فواصل طولانی نیز قابلیت اسکن و شناسایی را دارد که در فروشگاه‌ها، سوپر مارکت‌ها و انبارداری‌ها مورد استفاده قرار گرفته است و برای انتقال لحظه ای داده‌ها به رایانه متصل می‌شود.

دستگاه بارکدخوان از نوع  ثابت و رومیزی

بارکدخوان سیار

این بارکد خوان بدون اتصال به رایانه قابلیت ذخیره اطلاعات را در خود دارد و برای محصولات و کالایی که جا به جایی آنها دشوار است و کاربر نیاز به جا به جایی در انبار‌ها و اتاق‌ها دارد، ایده آل خواهد بود. بارکد خوان‌های سیار از نوع بار کدخوان‌های قابل حمل هستند که در فروشگاه‌ها و انبارداری‌های بزرگ و دیگر مصارفی که بارکدخوان به صورت سیار مورد نیاز است بسیار کارایی دارند.

بارکدخوان قابل حمل و سیار در انبارگردانی ها

انواع بارکد خوان از نظر تکنولوژی

بارکدخوان قلمی

بارکد خوان‌های قلمی از یک منبع نور و دیود جهت خواندن و اسکن بارکد‌ها تشکیل شده است که همگی آنها در نوک قلم طراحی شده است. نوک قلم بر روی پهنای بارکد‌ها حرکت می‌کند.

بارکدخوان لیزری

بارکد خوان‌های لیزری به روش بارکدخوان‌های قلمی عمل می‌کنند و برای اسکن، یک پرتو بسیار نازک نور بر روی بارکد منتشر می‌کند. به صورت رفت و برگشت و چرخشی به سرتاسر بارکد‌ها به جلو و عقب حرکت می‌کند.

بارکدخوان CCD یا نوری

بارکد خوان‌های CCD یا همان نوری از یک منبع نور بسیار کوچک مانند لیزر برای اسکن بارکد‌ها بهره می‌برند. به طور کلی این بارکدخوان فقط بارکد‌های تک بعدی (1D) را می‌تواند بخواند و قابلیت بارکد‌های دوبعدی و سه بعدی را ندارد و بارکد‌ها را نسبت به مدل لیزری از مسافت‌های کمتری می‌خواند.

بارکدخوان CCD

بارکدخوان مبتنی بر دوربین

این مدل بارکد خوان از به روز‌ترین بارکدخوان‌های موجود در بازار است که برای اسکن از یک دوربین فیلمبرداری مبتنی بر CCD استفاده می‌کند. این دستگاه بارکدخوان همانند مدل نوری عمل می‌کند؛ با این تفاوت که از دوربین فیلم برداری که از صد‌ها سطر حسگر تشکیل شده بهره می‌برد.

بارکدخوان چند وجهی

این نوع بارکد خوان‌ها عملیات اسکن را از تمامی زوایا با استفاده از خطوط منحنی به انجام می‌رسانند. بارکدخوان‌های چند وجهی با لیزر کار می‌کنند و بر خلاف مدل‌های لیزری که تک خط هستند از پرتو‌های مختلف برای اسکن بهره می‌برند. کیفیت در این بار کد خوان از سایر دیگر دستگاه‌های مشابه بالا‌‌تر بوده و از این رو مشتریان زیادی را به خود اختصاص داده است.

بارکدخوان چند وجهی

حدود قیمت دستگاه بارکدخوان

قیمت دستگاه‌های بارکدخوان که در فروشگاه کیومیتا ارائه شده از 600000 تومان شروع شده که با توجه به نیاز و نوع کسب و کار خود بارکد خوان مناسب را خریداری می‌کنید. به عنوان مثال بارکدخوان‌های دوبعدی و بی سیم گران‌تر از مدل‌های تک بعدی و سیمی بوده که بسته به شرایط کاربر این قیمت‌ها تغییر می‌کند. در نظر داشته باشید قیمت بالا نشان از با کیفیت و بهتر بودن دستگاه نیست و هر شرکت سازنده برای این دستگاه‌ها قیمت‌هایی را بر اساس هر ویژگی تعیین کرده است.

خرید بارکد خوان از کیومیتا

اگر قصد خرید بارکد خوان برای کسب و کار خود دارید، سری به فروشگاه کیومیتا بزنید و بارکدخوان ایده آل و کارآمد خود را تهیه و خریداری نمایید. در این فروشگاه می‌توانید انواع بارکدخوان‌های فروشگاهی را با قیمت و برند‌های متنوع بررسی و سپس سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید.