بارکد خوان
برند و سازنده کالا

محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
مقایسه
مقایسه
بارکد خوان  CBON CB H100
بارکد خوان CBON CB H100
۴۵۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
بارکد خوان CBON CB N200
بارکد خوان CBON CB N200
۴۷۵,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه

بارکد خوان

امروزه بار کد خوان از دستگاه های جدید الکترونیکی محسوب شده و وجود این دستگاه در بسیاری از مشاغل نظیر فروشگاه ها، انبارداری ها، مراکز خرید، محیط های صنعتی و ... یک امر ضروری شده است.بارکد خوان ها با تکنولوژی تابش نور و پرتو،  بارکد روی کالاها و محصولات را شناسایی و اسکن میکند و اطلاعات را به صندوق فروشگاهی انتقال و محاسبه میکند.

انواع دستگاه بارکد خوان از نظر نوع کاربرد

بارکد خوان ثابت

بارکدخوان های ثابت به صورت چندپرتوه عمل کرده و در زوایای مختلف بارکدها را شناسایی و قرائت میکند. این نوع بار کد خوان ها بر روی میز یا دیوار به صورت ثابت نصب میشوند و کالاها و محصولات از جلوی آن جهت شناسایی عبور میکند. بر خلاف دیگر دستگاه ها در فواصل طولانی نیز قابلیت اسکن و شناسایی را دارد که در فروشگاه ها، سوپر مارکت ها و انبارداری ها مورد استفاده قرار گرفته است و برای انتقال لحظه ای داده ها به رایانه متصل میشود.

بارکدخوان سیار

این بارکد خوان بدون اتصال به رایانه قابلیت ذخیره اطلاعات را در خود دارد و برای محصولات و کالایی که جا به جایی آنها دشوار است و کاربر نیاز به جا به جایی در انبارها و اتاق ها دارد، ایده آل خواهد بود.بارکد خوان های سیار از نوع بار کدخوان های قابل حمل محسوب میشود و در فروشگاه ها و انبارداری های بزرگ و دیگر مصارفی که بارکدخوان به صورت سیار مورد نیاز بوده و اطلاعات و داده ها در لحظه قابل نیاز نیستند.

انواع بارکد خوان از نظر تکنولوژی

بارکدخوان قلمی

بارکد خوان های قلمی از یک منبع نور و دیود جهت خواندن و اسکن بارکدها تشکیل شده است که همگی آنها در نوک قلم طراحی شده است. نوک قلم بر روی پهنای بارکدهای حرکت میکند.

بارکدخوان لیزری

بارکد خوان های لیزری به روش بارکدخوان های قلمی عمل میکنند و برای اسکن، یک پرتو بسیار نازک نور بر روی بارکد منتشر میکند. به صورت رفت و برگشت و چرخشی به سرتاسر بارکدها به جلو و عقب حرکت میکند.

بارکدخوان CCD

بارکدخوان های CCD یا همان نوری از یک منبع نور بسیار کوچک مانند لیزر برای اسکن بارکدها بهره میبرند.به طور کلی این بارکدخوان فقط بارکدهای تک بعدی (1D) را میتواند بخواند و قابلیت بارکدهای دوبعدی و سه بعدی را ندارد و بارکدها را نسبت به مدل لیزری از مسافت های کمتری میخواند.

بارکدخوان مبتنی بر دوربین

این مدل بارکد خوان از به روز ترین بارکدخوان های موجود میباشد که برای اسکن از یک دوربین فیلمبرداری مبتنی بر CCD استفاده میکند. این دستگاه بارکدخوان همانند مدل نوری عمل میکند؛ با این تفاوت که از دوربین فیلم برداری که از صدها سطر حسگر تشکیل شده بهره میبرد.

بارکدخوان چند وجهی

این نوع بارکد خوان ها عملیات اسکن را از تمامی زوایا با استفاده از خطوط منحنی به انجام میرساند.بارکدخوان های چند وجهی با لیزر کار میکنند و بر خلاف مدل های لیزری که تک خط هستند از پرتوهای مختلف برای اسکن بهره میبرند.کیفیت در این بار کد خوان از سایر دیگر دستگاه های مشابه بالاتر بوده و از این رو مشتریان زیادی را به خود اختصاص داده است.

حدود قیمت دستگاه بارکدخوان

قیمت دستگاه های بارکدخوان که در فروشگاه کیومیتا ارائه شده از 300,000 تومان شروع میشود که با توجه به نیاز و نوع کسب و کار خود بارکد خوان مناسب را خریداری میکنید.به عنوان مثال بارکدخوان های دوبعدی و بی سیم گران تر از مدل های تک بعدی و سیمی بوده که بسته به شرایط کاربر این قیمت ها تغییر میکند.در نظر داشته باشید قیمت بالا نشان از با کیفیت و بهتر بودن دستگاه نیست و هر شرکت سازنده برای این دستگاه ها قیمت هایی را بر اساس هر ویژگی تعیین کرده اند.

خرید بارکد خوان از کیومیتا

اگر قصد خرید بارکد خوان برای کسب و کار خود دارید، سری به فروشگاه کیومیتا بزنید و بارکدخوان ایده آل و کارآمد خود را تهیه و خریداری نمایید. در این فروشگاه میتوانید انواع بارکدخوان های فروشگاهی را با قیمت و برندهای متنوع بررسی و سپس سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید.