کاغذ خردکن
برند و سازنده کالا






محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
کاغذ خردکن مهر MM-600C
کاغذ خردکن مهر MM-600C
۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
کاغذ خرد کن رمو Remo C-1200
کاغذ خرد کن رمو Remo C-1200
۳,۶۲۶,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
مقایسه
کاغذ خردکن رمو C-1400
کاغذ خردکن رمو C-1400
۳,۹۴۸,۰۰۰ تومان
مقایسه
کاغذ خرد کن رمو C-1500
کاغذ خرد کن رمو C-1500
۴,۴۱۸,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
مقایسه
کاغذ خردکن پروتک SD 9310
کاغذ خردکن پروتک SD 9310
۷,۴۵۵,۰۰۰ تومان
مقایسه
کاغذ خرد کن فلوز 62MC
کاغذ خرد کن فلوز 62MC
۷,۹۵۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
کاغذ خرد کن مهر MM-636
کاغذ خرد کن مهر MM-636
۸,۲۸۰,۰۰۰ تومان

دستگاه کاغذ خردکن

کاغذ خرد کن یک ابزار برای امحا اسناد و مدارک مهم و تبدیل آنها به تکه های بسیار کوچک و غیر قابل برگشت است. سازمان ها و ادارات دولتی و یا شرکت های خصوصی برای از بین بردن اسناد و مدارک محرمانه و خصوصی خود اعم از اسناد متنی، کارت های بانکی و اعتباری و سی دی  از کاغذ خردکن استفاده میکنند. کارشناسان حریم خصوصی پیشنهاد میکنند که اسناد مال، صورت حساب ها، کارت های شناسایی و اعتباری، رسید های بانکی و دیگر مواردی که امکان سرقت آن وجود دارد را از بین ببرند. درواقع خرد کردن کاغذ یا از بین بردن اسناد برای حفظ امن اطلاعات محرمانه و حساس بسیار مهم است. بسیاری از ما چه در اداره چه خانه فایل هایی با محتوای حساس  نگهداری می کنیم. نمونه هایی از آنها صورتحساب ها، صورت های مالی، طرح های بازاریابی، پرونده های کارکنان و حتی بسته های تحویل است. ادارات دولتی، سازمان‌های غیرتجاری، شرکت‌های بزرگ، مشاغل کوچک و شهروندان خصوصی به طور یکسان از ماشین‌هایی به نام خردکن استفاده می‌کنند که کاغذ را به صورت نوار یا قطعات ریز برش می‌دهند و سپس جمع‌آوری و بازیافت می‌شوند. تولید کنندگان کاغذ خردکن، این دستگاه ها را در سه مدل ایستاده، رومیزی و صنعتی به تولید رسانده اند که به دو روش پودری و رشته اسناد را خرد میکنند. مدل های کوچک تر دیگری به عنوان مصرف خانگی تولید شده که به روش مکانیکی یا همان دستی کاغذ ها را خرد میکند.

موارد استفاده از کاغذ خردکن

کاغذ خردکن ها دارای دو دسته خردکن های شخصی و خردکن های تجاری هستند و هر کدام ا در موقعیت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال کاغذ خردکنی که برای مصارف خانگی در نظر گرفته شده، عموماً می تواند تنها چند ورق کاغذ را در یک زمان برش دهد و کمتر احتمال دارد که بتواند پاکت های پر شده یا اسناد منگنه شده را خرد کند. همچنین احتمالاً زمان اجرای کوتاه تری خواهد داشت و به دوره خنک شدن طولانی تری بین هر جلسه خرد کردن نیاز دارد. در مقابل، خردکن هایی که برای مصارف تجاری یا اداری در نظر گرفته شده اند دارای ظرفیت حجمی بیشتر، افزایش سرعت و مدت زمان خرد کردن و تنوع در انواع اقلام قابل خرد شدن هستند.

کاغذ خرد کن تجاری: دستگاه های کاغذ خرد کن تجاری برای استفاده بیش از یک نفر طراحی شده اند. در بخش‌های حسابداری صورت ‌های سود و زیان، صورت حساب‌ها، حسابرسی ‌ها، سوابق حساب مشتری، صورت ‌های مالی، اسناد، سوابق مالیاتی، چک‌ ها و ... در صورت دزدیده شدن خطراتی را ایجاد می‌ کنند، بنابراین باید به درستی از بین بروند. این نوع دستگاه با حجم متوسط ​​یکی از بهترین راه ها برای مبارزه با انتشار هر نوع اطلاعات حساس در دارات و سازمان ها است.

کاغذ خرد کن شخصی: در بسیاری از خانه ها تعداد زیادی کاغذ باطله از تکالیف دانش آموزان و کودکان وجود دارد. برای امنیت و جلوگیری از پر شدن زود هنگام زباله ها، بسیاری از افراد ترجیح می دهند بیشتر این کاغذ را خرد کنند. کاغذ خردن های شخصی گزینه ای مناسبی برای این خرد کردن این نوع کاغذ ها میباشد که به دلیل حجم کوچک و کاربری ساده قیمت های مناسبی را نیز دارد.

تاریخچه مختصر کاغذ خرد کن

اولین کاغذ خرد کن توسط مخترع Abbot Augustus Low از بروکلین، نیویورک اختراع شد. اختراع او ظروف کاغذ باطله در 31 اوت 1909 به ثبت رسید. اما طرح اولین کاغذ خردکن هرگز ساخته نشد. آدولف اهینگر اولین خردکن تولید شده را در سال 1935 در آلمان ساخت. در آن زمان کاغذخرد کن ها بیشتر توسط نهادهای دولتی استفاده می شد. در اواخر دهه هشتاد نیز مصرف کنندگان و مشاغل شروع به استفاده از کاغذخرد کن برای جلوگیری از سرقت هویت اسناد و مدارک مهم خود کردند.

انواع کاغذ خردکن

کاغذ خردکن رشته ای: این مدل از کاغذخرد کن ها برای کاربران خانگی در روز تا حداکثر 100 کاغذ را نیاز به خرد کردن دارند بسیار مناسب است. همچنین استفاده همزمان تا حداکثر 3 کاربر را دارد. حداکثر دهانه ورودی این دستگاه 222 میلیمتر بوده که از این رو برای دفاتر اداری کوچک نیز مناسب خواهد بود.

کاغذ خردکن پودری: این مدل کاغذ خرد کن برای سازمان ها و ادارت دولتی و خصوصی که مدارک و اسناد مهمی را برای خرد کرد نیاز دارند مناسب است. این مدل امنیت بسیار بالایی نسبت به مدل رشته ای دارد و کاغذها را به صورت تکه های بسیار ریز تبدیل میکند،به طوریکه بازیابی اطلاعات را به صفر میرساند. همچنین دارای حداقل استفاده 10 کاربر است. این کاغذ خرد کن پودری ها کاغذ را از هر دو گوشه به صورت مورب برش می دهد و ذرات مربعی شکل بسیار کوچکی را ایجاد می کند که تقریبا خواندن آنها غیرممکن است.

برخی دیگر از ادارات اسناد خود را به صورت سی دی یا دی وی دی نگهداری میکنند، که شرکت های سازنده برای حل مشکل آنها بعضی از مدل ها را با قابلیت خرد کردن سی دی تولید کرده است.

مزایای دستگاه کاغذ خردکن

با سرعت بسیار بالایی امحا اطلاعات را انجام داده که نسبت به روش های قدیمی و سنتی نظیر سوزاندن، قابل اعتماد تر است.

بر خلاف بسیاری از دستگاه های الکترونکی دیگر نیاز به تعمیر یا نگهداری خاصی ندارد، تنها نیاز به روغن کاری هر چند وقت یک بار دارد.

به طور همزمان میتواند چندین برگه را  خرد کند که در هر مدل این میزان متغیر است.

روش های نگهداری از کاغذ خرد کن

به هیچ عنوان دستگاه را در محیط های پر گرد و غبار یا خاک قرار ندهید، زیرا آسیب های جدی به آن وارد میکند.

بهتر است هر چند وقت یک بار تیغه‌ های کاغذخردکن را روغن کاری کنید.

همیشه حواستان به پر شدن مخزن باشد، زیرا در صورت پر شدن دستگاه دچار آسیب می‌شود.

هنگامی که دستگاه خردکن را خریداری کردید، حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا به درستی از دستگاه استفاده کرده و از آن مراقبت کنید. تعمیر و نگهداری کاغذ خردکن کمک می کند تا سال ها در کنارتان بدون هیچ مشکلی کار کند.

حدود قیمت کاغذخردکن

قیمت این دستگاه بسیار متنوع است و بر اساس برخی ویژگی، امکانات و مشخصات فنی ارزیابی میشود. شما کاربران گرامی برای اطلاع از قیمت و موجودی میتوانید با این مجموعه در تماس باشید.