پرده نمایش
برند و سازنده کالامحدوده قیمت مورد نظر(تومان)

پرده نمایش

پرده نمایش از تجهیزات جانبی ویدئو پروژکتورها برای ارائه مطالب و تصاویر به کار برده میشود.پرده ها بر اساس مواد به کار رفته در تولید آن از ذرات کریستال و گاهی نیز از الیاف های مخصوص استفاده میشود که بر کیفیت نمایش تاثیر بسزایی دارد.بر خلاف تصور عموم، کیفیت تصاویری که پروژکتور منعکس میکند با کیفیت و نوع پرده نمایش ارتباط مستقیم دارد.پخش تصاویر و ویدئو ها بر روی پرده نمایش یا دیوار نامناسب، کیفیت نمایش را پایین میاورد.

انواع پرده نمایش دیتا پروژکتور

پرده نمایش پایه دار: از پرده نمایش های پر کاربرد و پایه دار است.در مواقعی که احتمال جا به جایی پرده وجود دارد، نوع پایه دار بسیار مناسب است.این پرده به یک سه پایه قابل جمع مجهز بوده و به راحتی میتوان ان را جا به جا نمود.

پرده نمایش برقی: این مدل به دو صورت سقفی و دیواری قابل نصب بوده و به یک موتور الکترونیکی برای کنترل از راه دور از طریق ریموت مجهز است.از لحاظ اقتصادی بالا بوده و بیشتر مورد استفاده سالن های بزرگ یا اتاق های کنفرانس مورد استفاده قرار میگیرد و ابعاد بزرگتری نسبت به مدل های دیگر پرده نمایش ها ارائه میدهد.

پرده نمایش سقفی: این نوع پرده برای کاربرانی که میخواهند پروژکتور را در به صورت ثابت در سقف نصب کنند بسیار مناسب است.این پرده به صورت رول از طریق غلاف باز و بسته میشود.از نظر ابعاد تمامی مدل های سقفی دارای عرض و طول برابر هستند.

انواع جنس پرده نمایش

پرده نمایش پارچه ای: این جنس از پرده نمایش ها از الیاف مخصوص پارچه ساخته شده و که سبب شده اطلاعات و تصاویر روشنایی دریافتی کافی و خوبی را نمایش دهد.

پرده نمایش فایبر گلاس: این مدل از پرده نمایش های ویدیو پروژکتور از پشم شیشه و مواد نفتی تشکیل شده است.این مواد تشکیل دهنده باعث سبک شدن و مقاومت آن شده است.از لحاظ کیفیت نسبت به مدل های دیگر بالاتر است.

پرده نمایش کریستال: این مدل از دانه های بسیار کوچک ساخته شده است که موجب زیبایی این پرده نمایش ها شده است.علاوه بر آن باعث بالا رفتن نور تا 35% میشود که برای محیط هایی که کنترل مناسبی به نور ندارند مناسب است.