دستگاه کپی
برند و سازنده کالا

محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
دستگاه کپی کانن canon IR-2204
دستگاه کپی کانن canon IR-2204
۵,۵۵۰,۰۰۰ تومان
۵,۳۹۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
دستگاه کپی Ricoh MP-2014D
دستگاه کپی Ricoh MP-2014D
۵,۷۵۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
دستگاه کپی شارپ  AR-X202
دستگاه کپی شارپ AR-X202
۵,۹۰۰,۰۰۰ تومان
۵,۷۹۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
دستگاه کپی toshiba es2303AM
دستگاه کپی toshiba es2303AM
۷,۴۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
مقایسه
دستگاه کپی Toshiba E-STUDIO 2309A
دستگاه کپی Toshiba E-STUDIO 2309A
۱۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان

دستگاه کپی

دستگاه کپی

دستگاه کپی به ماشینی اطلاق می شود که متن ها و تصاویر را با سرعت و کیفیت بالا، روی تعداد زیادی برگه سفید چاپ می کند. اکثر دستگاه های کپی امروزی بر اساس فناوری به نام زِروگرافی (Xerography) عمل می کند. زِروگرافی یا الکتروفوتوکپی، فرآیندی است که در آن عملیات چاپ با استفاده از پودر خشک انجام می شود. در یک دستگاه کپی، تونر دستگاه به صورت الکتریکی شارژ می شود و از طریق نیروهای الکترواستاتیک، ذرات پودر خشک سیاه رنگ را به سمت خود جذب می کند. برای چاپ تصویر یا یک متن، ذرات جذب شده روی تونر با اندکی فشار و در اثر حرارت، به کاغذ سفید منتقل می شوند.

فناوری زروگرافی و تزریق جوهر برای انواع دستگاه کپی با مصارف اداری مناسب هستند. فرآیند کپی کاغذ با استفاده از مدل های مختلف دستگاه کپی، در موارد مختلفی نظیر مؤسسات آموزشی، شرکت های اداری، مراکز درمانی و بهداشتی، بیمه، پست و ... به کار می روند. مرکز ماشینهای اداری کیومیتا با آگاهی بر نیازهای چاپی بازار، انواع دستگاه کپی را با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای کاربران تأمین نموده است. برای اطلاع بیشتر در مورد محصولات متنوع مجموعه کیومیتا می توانید با این شرکت تماس بگیرید.

دستگاه کپی از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

استفاده از اولین دستگاه کپی توسط فردی به نام چِستر کارلسون (Chester Carlson) در سال 1938 به ثبت رسیده است. این فرد با اختراع دستگاه کپی، تحول عظیمی در صنعت چاپ به وجود آورد. دستگاه های مدرن امروزی را نتیجه تلاش های او می دانیم. انواع دستگاه کپی قادرند تصاویر و متن ها را با کیفیت گرافیکی متفاوت، بر روی کاغذهای سفید چاپ کنند. در این قسمت قصد داریم اجزای تشکیل دهنده یک دستگاه کپی را برای شما معرفی کنیم.

سینی کاغذ: اولین قسمت دستگاه کپی، سینی های مخصوص قرارگیری کاغذهای کپی است. هنگامی که دستگاه شروع به کار می کند، برگه را از داخل سینی به سمت داخل می کشاند؛ برگه به دور یک غلتک لاستیکی می پیچد و با تونر و کارتریج دستگاه تماس پیدا می کند؛ بر اساس فناوری فتوکپی، تصاویر به کاغذ منتقل شده، عملیات چاپ کامل می شود و برگه کپی شده از قیمت انتهای دستگاه کپی خارج می گردد. یک قسمت مخصوص برای جمع آوری برگه های کپی شده نیز در انتهای دستگاه های کپی تعبیه شده است.

لامپ نوری مخصوص ضبط تصویر: یکی دیگر از قسمت های دستگاه کپی، یک لامپ مخصوص است که در قسمت فوقانی دستگاه قرار دارد. به محض اینکه یک برگه برای کپی روی صفحه شفاف دستگاه قرار داده می شود، لامپ نوری روشن شده و سرتاسر کاغذ را طی می کند؛ لامپ، بازتاب های نور را به درام که شامل یک استوانه حساس به نور است، انتقال می دهد. اساس چاپ با این قسمت بر مبنای تفاوت در تشخیص نور است؛ ضبط تصویر با توجه به مناطق فعال و غیر فعال در برگه انجام می شود؛ یک سیم فلزی به درام متصل است که باعث جذب ذرات تونر به درام و ثبت تصاویر به کاغذ می شود. اگر برای قسمت های حساس نوری دستگاه کپی شما مشکلی رخ داده است می توانید آن را با کارشناسان مرکز ماشینهای اداری کیومیتا مطرح نمایید.

کارتریج: کارتریج ها را جزء اصلی دستگاه کپی به شمار می آورند. وجود کارتریج ها در این ماشینها، فرآیند کپی را کامل می کنند. کارتریج تونر دستگاه کپی با ذرات فلزی باردار و ذرات پلاستیکی پر شده اند که در اثر گرما، به صورت یک جوهر در می آیند؛ هنگامی که رول باردار درام از تونر عبور می کند، بار ذرات را تخلیه می کند و جوهرها به کاغذ منتقل می شوند. این فرآیند تا تمیز شدن درام، غلتک پلاستیکی و تونر ادامه می یابد.

قطعات دیجیتالی و کلیدهای کنترل: صفحه نمایشگر لمسی، کلیدهای کنترل و قطعات دیجیتالی، قسمت های مهم انواع دستگاه کپی هستند که برای نظارت بر فرآیند کپی برگه از آن ها استفاده می شود. اطلاعات مربوط به کپی برگه شامل، سایز کپی، یک طرفه یا دو طرفه بودن چاپ، تعداد و تنظیمات حاشیه در منوی تنظیمات صفحه نمایشگر لمسی دستگاه کپی وجود دارند. قطعاتی که داخل یک دستگاه کپی وجود دارد شامل اتصالاتی هستند که عملیات چاپ برگه را کامل می کنند. مرکز ماشینهای اداری کیومیتا خدمات پشتیبانی مشتریان را در مورد آموزش و راه اندازی انواع دستگاه کپی بر عهده دارد. برای خرید انواع دستگاه کپی با مدل دلخواه می توانید به این مجموعه تجاری مراجعه فرمایید.