برند و سازنده کالامحدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
اسکنر پلاستک Plustek 2610
اسکنر پلاستک Plustek 2610
۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
اسکنر کانن LiDE 300
اسکنر کانن LiDE 300
۳,۲۱۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
اسکنر آی ویژن Avision FB1000N
اسکنر آی ویژن Avision FB1000N
۳,۵۳۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
اسکنر اپسون Perfection V39
اسکنر اپسون Perfection V39
۴,۸۲۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
اسکنر پلاستک Plustek 1180
اسکنر پلاستک Plustek 1180
۱۰,۳۵۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
اسکنر پلاستک OpticSlim 1680
اسکنر پلاستک OpticSlim 1680
۱۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
اسکنر کداک i940
اسکنر کداک i940
۱۳,۵۲۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
اسکنر ای ویژن FB5000
اسکنر ای ویژن FB5000
۱۹,۷۶۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
اسکنر کانن Lide 120
اسکنر کانن Lide 120
لطفا تماس بگیرید

اسکنر خانگی و اداری

امروزه اسکنر‌ها به عنوان یک دستگاه کاربردی و پر مصرف در ادارات و حتی در مصارف خانگی مورد استفاده قرار گرفته است. اسکنر‌های اداری و خانگی از نوع تخت یا Flatbed و دستی هستند که اسناد و تصاویر شما را به صورت دیجیتالی به رایانه انتقال می‌دهد و یک روش عالی برای تبدیل تصاویر و عکس‌های قدیمی جهت ارسال و آپلود به ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی برای مصارف خانگی است. همچنین گرافیست‌ها و یا کاربران حرفه ای نیز با این دستگاه مسطح می‌توانند به راحتی همه نیاز‌های خود را تامین کنند.

ویژگی‌های اسکنر تخت یا مسطح

به طور کلی این نوع دستگاه اسکنر برای اسکن متون و تصاویر طراحی و تولید شده است. بیشتر اسکنر‌های مدل Flatbed دارای یک ساختار هستند، اما از لحاظ کیفیت و نوع تجهیزات با یکدیگر متفاوت بوده. با توجه به این تفاوت‌ها این اسکنر‌ها به دو دسته حرفه ای و خانگی دسته بندی شده است. به عنوان مثال اسکنر‌های خانگی، از لحاظ سرعت و کیفیت پایین تر از نوع حرفه ای است که این امر به علت قطعات با کیفیت و پرقدرت قرار داده شده در اسکنر حرفه ای بوده. همچنین از لحاظ سایز اسکن نیز متفاوت هستند. مدل خانگی تا حداکثر ابعاد A3 را پشتیبانی می‌کند اما مدل‌های دیگر تا سایز A0 قادر به اسکن است که از نظر اقتصادی نیز بالا هستند. با اینکه اسکنر‌های نوع تخت در موارد مختلف نظیر مصارف اداری و خانگی طراحی شده اما نمی‌توان گفت چه فرمت‌هایی و برای چه نوع کار‌هایی مناسب خواهد بود. در صورتی که نیاز به حجم بالا خروجی ندارید، بهتر است رزولوشن را از 300dpi پایین‌تر نگذارید. با توجه به سیستم ساده این دستگاه‌ها تخت و با عدم استفاده برای کار‌های حجیم به ندرت دچار مشکلات خواهد شد.

اسکنر دستی

این نوع اسکنر بسیار کوچک بوده و با ابعاد بسیار کمی که دارد برای استفاده‌های شخصی و خانگی بسیار مناسب است. یکی از کاربرد‌های این اسکنر برای دانش‌ آموزان و دانشجویان بوده که می‌توانند عکس‌‌ها، متون و جزوه‌‌های خود را اسکن کنند. اسکنر دستی این امکان را به شما می‌دهد تا با کشیدن آن بر روی سند و کاغذ یک تصویر دیجیتالی کل برگه ایجاد شود و  با توجه به حافظه‌ داخلی خود تصویر را با فرمت‌های pdf یا jpg ذخیره کند و هر زمان بدون نیاز به نرم افزار خاص منتقل شوند. در نظر دشته باشید برای اسکن‌‌های با کیفیت پیشنهاد نمی‌شود.

قیمت اسکنر خانگی و اداری

قیمت اسکنر با توجه به ویژگی‌ و امکانات به‌کار رفته در آن بسیار متفاوت است. قیمت اسکنر تخت و دستی بسیار مناسب‌تر از دیگر مدل‌‌ها بوده و برای مصارف خانگی و ادارات کوچک بسیار کارایی دارد.