فکس

با استفاده از دستگاه فکس می توان اسناد را ارسال و دریافت نمود. این دستگاه از طریق خطوط تلفن قابل اتصال است. امروزه در بازار فکس ها به صورت چند کاره موجود هستند که یکی از عملیات این دستگاه های چند منظوره مربوط به فکس است. روش کار دستگاه فکس به این صورت بوده که کاغذ را ابتدا وارد دستگاه کرده و بعد از اسکن شدن از طریق خطوط تلفن به گیرنده ارسال خواهد شد. از طرفی دیگر دریافت آن کاغذ را به صورت چاپ شده به شما ارائه میدهد. با توجه به پیشرفت فناوری و تکنولوژی ها که باعث کاهش کاربرد دستگاه فکس شده، اما هنوز بسیاری از شرکت ها و ادارات مورد استفاده قرار گرفته است. به طور کلی میتوان گفت مراکز اداری و تجاری از مشتری های دستگاه فاکس هستند که همچنان مشتری این دستگاه باقی مانده اند.البته تعداد معدودی هستند که برای مصارف خانگی از این محصول استفاده می کنند. کیومیتا یکی از تامین کنندگان این دستگاه در ایران میباشد، که با بهترین کیفیت و قیمت بسیار مناسب برای مشتریان خود ارائه داده است.

انواع فکس

دستگاه فاکس به سه گروه حرارتی، کاربنی و لیزری دسته بندی شده که شرکت ها و ادارات با توجه به نیاز و نوع کاربری آن را خریداری می کنند. به عنوان مثال در یک دفتر اداری که تعداد دفعات ارسالی و دریافتی نامه کم است از نوع حرارتی که از سرعت پایینی برخوردار بوده استفاده می کنند. همچنین در شرکت ها و ادارات با حجم کاری متوسط که تنها یک فرد از ان استفاده می کند مدل کاربنی بسیار مناسب است و با سرعت متوسطی که دارد پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. اما شرکت های بزرگ با حجم کاری بالا که به طور همزمان چندین نفر از ان استفاده می کنند مدل لیزری بسیار مناسب و کاربردی است، که با سرعت بالایی که دارد باعث افزایش راندمان کارها خواهد شد. اما در مورد دفاتری که از سانترال استفاده می کنند؛ با توجه به موارد گفته شده بر اساس نیاز خود نوع فکس مورد نظر را انتخاب می کنند و به عنوان یکی از خطوط داخلی در سانترال تعریف می کنند که این امر باعث دریافت خودکار فکس خواهد شد.

مزایا دستگاه فکس

  • قابلیت اطمینان و امنیت بالا جهت ارسال و دریافت اسناد
  • ارسال سریع و مناسب اسناد فیزیکی

  • راحتی در استفاده برای هر کاربری

  • هزینه های پایین نگهداری

  • ابعاد کوچک و کم جا برای محیط هایی با محدودیت فضا

قیمت دستگاه فکس

عوامل بسیاری وجود دارد که بر روی قیمت فکس  تاثیر گذار است که می توان به نوع دستگاه، تکنولوژی چاپ، برند، سرعت و دیگر قابلیت ها اشاره داشت. کیومیتا یکی از تامین کنندگان دستگاه فکس در ایران است، که  در مدل های متنوع با بهترین کیفیت و قیمت بسیار مناسب برای مشتریان خود ارائه داده است.