خرید پرده نمایش مناسب برای ویدئو پروژکتور

امتیاز کاربران : 5 از 5
خرید پرده نمایش مناسب برای ویدئو پروژکتور

پرده نمایش یکی از تجهیزات جانبی و مهم بعد از خرید ویدئوپروژکتور، جهت پخش تصاویر و ویدئوها است. کیفیت تصاویر در پروژکتور ها، ارتباط مستقیم با نوع، جنس و کیفیت پرده نمایش دارد. با توجه به اینکه کاربران هزینه ای را برای خرید ویدیو پروژکتور متحمل می شوند، معقول است با یک پرده مناسب بتوان حداکثر کیفیت ممکن را فراهم کرد. به طور کلی قیمت یک پرده نمایش در مقایسه با یک پروجکشن بسیار ناچیز است. یکی از فاکتور های مهمی که باید در خرید این دستگاه به آن توجه کرد، نوع پرده نمایش است. در این مقاله سعی داریم انواع پرده نمایش ها را متناسب با پروژکتور شما شرح دهیم.

پرده نمایش برقی

این نوع پرده نمایش ها به صورت دیواری و سقفی نصب می شوند که از طریق یک موتور الکتریکی به راحتی با یک کنترل از راه دور تنظیم و باز و بسته می شوند. با این کنترل می توانید پرده را به میزان دلخواه تنظیم کنید و متناسب با تصویر در هر نقطه ای می توانید متوقف کنید. اگر قصد خرید دیتا پروژکتور برای سالن های همایش یا جلسات را دارید، علاوه بر ثابت بودن پرده نمایش ظاهر آن نیز اهمیت دارد، که پیشنهاد ما به شما پرده نمایش های مدل برقی است، که با توجه به شرایط فضا می توانید بر روی دیوار یا سقف نصب نمایید.

پرده نمایش مدل برقی

پرده نمایش سقفی/دیواری

اگر دیتا پروجکشن شما به صورت ثابت نصب شده است بهتر است از پرده نمایش دیواری یا سقفی استفاده کنید. این نوع پرده نمایش دارای یک غلاف بوده که با آزاد کردن ضامن آن، پرده به حالت رولی در داخل جمع می شود و مجدد با همان ضامن باز می شود. از آنجایی که طول و عرض تصاویر در ویدئوپروژکتور ها مستطیلی بوده و پرده نمایش های مدل دیواری از طول و عرض مساوی برخوردار هستند، از این رو پیشنهاد می شود پرده را به صورت کاملا باز قرار ندهید. در مدل های سقفی با قلاب تعبیه شده بر روی آن پرده را در قسمت مورد نظر از دیوار رها کنید. در ضمن هنگام جمع کردن آن باید یک سری تکنیک ها را فرا بگیرید. به این منظور در ابتدا بندی را که به آن متصل شده است را به سمت پایین کشیده تا ضامن آزاد شود و سپس به سمت بالا حرکت کند. در زمان رها کردن بند کمی احتیاط کنید، زیرا رها کردن یکباره بند در زمان بسته شدن پرده احتمال آسیب به آن وجود دارد.

پرده نمایش دستی دیواری

پرده نمایش پایه دار

پرده های پایه دار به صورت قابل حمل طراحی شده و نصب آن به آسانی انجام می شود. در مواردی که امکان جا به جایی ویدیو پروژکتور و پرده وجود دارد، می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. این پرده به یک سه پایه جمع شونده مجهز بوده که برای ارائه محتوا و تصاویر، پرده بر روی پایه قرار می گیرد. پرده های پایه دار در ابعاد 200x200 ،180x180 ،150x150 و 250x250 سانتی متر عرضه می شوند.

 

پرده نمایش نوع پایه دار

و در آخر قبل از خرید پرده نمایش دیوارهای اطراف خود را بررسی کنید، اگر یک دیوار سفید یا مات تمیز دارید میتوانید از آن به عنوان یک نمایشگر استفاده نمایید و نیازی به هزینه خرید پرده نمایش دیگر نخواهید داشت.

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب پرده نمایش متناسب با پروژکتور کمک کرده باشد، در صورت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان مرکز ماشین های اداری کیومیتا تماس حاصل نمایید.

ثبت نظر
کد امنیتی

نظرات کاربران

اقبالی ارسال شده در ۲۲ تیر ۱۳۹۸

سلام تشکر از مطالب مفیدتان حتما در این زمینه با شما همکاری خواهیم کرد.

مدیر سایت ارسال شده در ۲۲ تیر ۱۳۹۸

تشکر از نظراتتان

محصولات مرتبط