ویدئو پروژکتور

اگر قصد دارید یک دستگاه ویدئو پروژکتور جدید برای نمایش فیلم یا تصویر در کلاس درس یا شرکت خود خریداری کنید باید بدانید که تصاویر نمایشی شما باید تأثیر زیادی بر روی مخاطبان داشته باشند. مشخصات فنی و شرایط این دستگاه می تواند یکی از عوامل مهم در خرید یک ویدئو پروژکتور باشد.

در این مطلب قصد داریم پارامترهایی را بیان کنیم که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر دارند. از نظر تیم تجاری مرکز ماشینهای اداری کیومیتا، قیمت این نوع دستگاه ها به شدت تحت تأثیر قابلیت ها و امکانات کاربردی آن ها قرار دارد. لطفا تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چه عواملی بر روی قیمت ویدئو پروژکتور اثر دارند؟

روشنایی رنگی و درخشندگی رنگ سفید

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر فرآوان دارد و از ویژگی های کاربردی این دستگاه ها نیز به شمار می رود، میزان درخشندگی رنگ ها در تصاویر نمایشی توسط این دستگاه است.

میزان روشنایی که از منبع نور اصلی ویدئو پروژکتور منتشر می شود با واحد لومن اندازه گیری شده و برای رنگ های سفید و سایر رنگ ها در طیف گسترده به کار می رود. برای اینکه مفهوم درخشندگی و روشنایی رنگ را به خوبی متوجه شوید برای شما یک مثال بیان می کنیم؛ لطفا به دقت تصویر زیر را مشاهده کنید:

در تصویر سمت راست، شار نوری برای تمام رنگ ها برابر با 2600 لومن و در تصویر سمت راست، روشنایی برای رنگ سفید برابر با 2700 لومن و برای سایر رنگ ها فقط 750 لومن است. به خوبی متوجه می شوید که کیفیت کدام تصویر بالاتر می باشد. هر چه عدد لومن برای یک دستگاه ویدئو پروژکتور بالاتر باشد، کیفیت آن بهتر بوده و دستگاه قیمت بیشتری هم دارد.

نسبت کنتراست رنگ ها در تصاویر

دومین عامل تأثیر گذار در قیمت ویدئو پروژکتور، نسبت کنتراست رنگ ها در تصاویر نمایشی با این دستگاه است. نسبت کنتراست در واقع تفاوت بین نقاط روشن و تاریک موجود بر روی پرده نمایش را بیان می کند. مقایسه بین روشن ترین نقطه و تاریک ترین نقطه در صفحه نمایش به صورت یک نسبت مشخص می شود که همان کنتراست تصویر نام دارد. به عنوان مثال نسبت کنتراست 10000:1 بیانگر این است که رنگ سفید، 10000 برابر درخشان تر از تاریک ترین نقاط به نمایش در می آیند.

رزولوشن یا وضوح نمایش

به عقیده مرکز ماشینهای اداری کیومیتا، یک ویدئو پروژکتور مناسب، دستگاهی است که رزولوشن تصویر در آن بالاتر باشد؛ به عبارت دیگر، شفافیت و وضوح تصویر، معیاری از کیفیت نمایش هستند که با واحد dpi بیان می شود و بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر زیادی دارد.

به طور مثال، اگر رزولوشن یک دستگاه به صورت 1200 x 1920 dpi باشد، به این معنا است که 1920 نقطه در مقیاس افقی و 1200 نقطه در مقیاس عمودی بر روی صفحه، نمایش داده می شود که در مجموع، 2304000 نقطه در تصویر را پوشش می دهد.

 اتصالات کابلی و بی سیم در ویدئو پروژکتور

یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر می گذارد، قابلیت اتصال این دستگاه ها به شبکه بی سیم، اینترنت و یا پشتیبانی از برنامه های کاربردی برای اتصال به تلفن همراه و دستگاه های هوشمند است.

انواع ویدئو پروژکتور که تنها از طریق اتصال کابل تصاویر، کابل شبکه، USB و پورت صدا کار می کنند، قیمت ارزان تری دارند؛ قیمت ویدئو پروژکتور که قابلیت اتصال به شبکه LAN، اینترنت، بلوتوث یا سایر برنامه های iProjection را دارد، بیشتر می باشد. کار با دستگاه ویدئو پروژکتور بر مبنای اتصال کابلی بسیار راحت تر است و به تجهیزات پیچیده ای نیاز ندارد اما برای نصب آن باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

ابعاد نمایشی با ویدئو پروژکتور

موقعیت قرار گرفتن دستگاه و اندازه تصویری که می تواند بر روی پرده ایجاد کند، عامل دیگری است که قیمت ویدئو پروژکتور را تعیین می کند و در بسیاری موارد کمتر مورد توجه قرار می گیرد. متخصصان مرکز ماشینهای اداری کیومیتا عقیده دارند کیفیت تصاویر تمام این دستگاه ها بسیار عالی هستند اما دستگاهی که بتواند ابعاد بزرگ تری را همراستا با رزولوشن بالا به نمایش بگذارد، قیمت بالاتری دارد.

انعطاف پذیر بودن ویدئو پروژکتور برای نصب آن در فاصله های متفاوت برای نمایش، قابلیت های آن را افزایش داده و موجب می شود هم مورد استقبال مشتریان قرار گیرد و هم طیف وسیعی از کاربردها را تحت پوشش خود قرار دهد. اگر به دنبال خرید یک دستگاه ایده آل برای نمایش فیلم در خانه یا مکانی دیگر هستید و قیمت ویدئو پروژکتور برای شما اهمیت دارد، با مرکز ماشنیهای اداری کیومیتا تماس بگیرید.