مقایسه ویدئو پروژکتور با تلویزیون

مقایسه ویدئو پروژکتور با تلویزیون

کیفیت در ویدیو پروژکتور در مقایسه با تلویزیون های معمولی بزرگ چه گونه است و مشاهده محتواها در کدام بهتر است؟ سوالی که برای اکثر کاربران همیشه پیش می آید.

در ابتدا باید بگوییم در رقابت بین ویدئو پروژکتورها با تلویزیون های بزرگ با اختلاف قابل ملاحظه ای رو به رو خواهید شد.زمانی که این دو را با هم مقایسه میکنید متوجه مشخصات مشابه خواهید شد و وضوح تصاویر همسانی خواهند داشت.اما اندازه فیلم ها و تصاویر در پروجکشن ها حدود دو یا سه برابر از تلویزیون است که موجب شده رنگ ها به صورت واقعی و زنده همراه با جزئیات دقیق تر مشاهده شود.در صورتی که قصد خرید یک نمایشگر بزرگ را دارید، حتما این مقاله را تا آخر مطالعه کنید بلکه بتوانید با هزینه بسیار کمتر جایگزین بهتری را به جای تلویزیون قرار دهید.

در گذشته پروژکتورها در موارد بسیار محدودی مورد استفاده قرار میگرفتند اما امروزه با پیشرفت فناوری ها سر از ادارات، حوزه های آموزشی و حتی خانه ها در آورده اند.در ادامه به بررسی نقاط منفی و مثبت این دستگاه با دیگر ابزارهای نمایشی میپردازیم.

ویدئو پروژکتور خانگی

مقایسه ویدئو پروژکتور با تلویزیون

مزایای ویدئو پروژکتور

تصاویر بزرگ: اکثر ویدئو پروژکتورها قابلیت پخش تصاویر اچ دی را با کیفیت بالا دارند که تقریبا چهار برابر یک تلویزیون 65 اینچی است.اگر محیط و شرایط نوری کافی را داشته باشید میتوانید تصاویر مورد نظر حود را به 300 اینچ برسانید.با این حال عرض تصاویر از شش متر هم نیز تجاوز خواهد کرد.

جا به جایی و حمل و نقل آسان: به طور کلی جا به جایی تلویزیون ها کار نسبتا دشواری است اما حمل یک ویدئو پروژکتور برای منزل و حتی بیرون از خانه بسیار راحت است و میتوانید آن را در هر محیطی بدون آنکه فضای زیادی را اشغال کند قرار دهید و از تماشای فیلم و تصاویر با آن لذت ببرید.

کاهش هزینه ها: با استفاده از پروژکتور محیط خانه خود را به یک سینمای خانگی تبدیل کنید و از تماشای فیلم ها با آن لذت ببرید.و از این رو دیگر هزینه هایی را جهت رفتن به سینما نخواهید داشت.

قابلیت ارائه تصاویر سه بعدی: تماشا تصاویر و فیلم ها در ویدئو پروژکتورها نسبت به تلویزیون بسیار جذاب تر بوده که دلیل آن بزرگ بودن تصاویر است.

نصب آسان: نصب این دستگاه بسیار آسان بوده و بدون نیاز به دانش قبلی یا تخصص میتوانید به راحتی در هر محیطی آن قرار داده و نصب کنید.

معایب ویدئو پروژکتور

برای آنکه در استفاده از ویدیو پروژکتور با مشکل رو به رو نشوید، پروژکتوری را انتخاب کنید که میزان روشنایی و اندازه تصاویر آن با محیط شما تناسب داشته باشد.


قیمت و خرید  مانیتور در فروشگاه اینترنتی کیومیتا


مزایای تلویزیون

یکی از مزیت های تلویزیون نسبت به دیتا پروژکتور این است که در حالی که تمامی لامپ ها روشن است میتوانید فیلم ها را با روشنایی بالا تماشا کنید.

معایب تلویزیون

تصاویر در تلویزیون های معمولی کوچکتر بوده اما از نظر هزینه بالا است.

حمل نقل این تلویزیون ها کمی دشوار است و عمر نسبتا کوتاهی را دارند.

تماشا یک محتوای 4k در تلویزیون های معمولی دشوارتر بوده و برای تماشا این نوع محتوا ها باید در فاصله 30سانتی از تلویزیون قرار بگیرید.

در این نوع تلویزیون ها به دلیل اندازه نمایشگر محتواهای سه بعدی با کیفیت پایین تری ارائه میشود.

 

نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را با کیومیتا در میان بگذارید

ثبت نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط