مشکلات رایج ویدئو پروژکتور

مشکلات رایج ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور به دستگاهی اطلاق میشود که درون آن شامل تعدادی قطعات الکترونیکی وجود دارد، که در یک دوره زمانی باید سرویس شوند.زمان این سرویس و تعمیرات به نوع کارایی آن بستگی دارد که باید توسط متخصصین صورت گیرد.در صورتی که ویدئو پروژکتورها به موقع سرویس نشوند ممکن است دچار آسیب های جدی شوند.گاهی در حین کار با دیتا پروژکتور با مشکلاتی رو به رو خواهید شد که کاربران میتوانند خود آن را حل کنند.ما در این مقاله به بررسی برخی از این مشکلات و رفع آن ها خواهیم پرداخت.

به طور کلی میتوان گفت مشکلاتی که کاربران در حین کار با دیتا پروژکتور رو به رو میشوند، شامل دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری است.مشکلات سخت افزاری که در اثر خراب شدن قطعات الکترونیکی درون آن رخ میدهد به وجود می آید که تعمیر و تعویض آن هزینه بر بوده و نیاز به تخصص دارد.از این رو این مشکلات سخت افزاری برای کاربران نگران کننده است.در ضمن برای حفظ نگهداری و طول عمر پروجکشن ها میتوانید با رعایت اصول نگهداری آن به طول عمر دستگاه کمک کنید.مشکلات نرم افزاری که شامل مشکلات اتصالات به رایانه و اختلال در اتصالات به شبکه است با تحقیق و مطالعه دفترچه راهنما میتوانید به رفع آن اقدام کنید.

از مشکلاتی در حین کار با ویدئو پروژکتور با آن برخورد خواهید کرد شامل موارد ذیل است.

گرم شدن بیش از حد ویدئو پروژکتور

در صورتی که لامپ دیتا پروژکتور بیش از حد گرم شود، باعث کاهش عمر لامپ و در نتیجه باعث اختلال در دستگاه خواهد شد.علاوه بر گرفتگی جریان هوا و یا مشکلات فن خنک کننده موارد دیگری مانند کثیف شدن فیلتر از دلایل گرم شدن بیش از حد این دستگاه است.به طور کلی فیلتر ویدئو پروژکتورها نیاز به تیز کردن حداقل هر سه ماه را دارد و در صورتی که پروژکتور در محیط پر گرد و غبار قرار داشته باشد نیاز به دفعات بیشتری برای تمیز کردن دارد.که برای تمیز کردن ان با استفاده از یک اسپری کمپرس هوا امکان پذیر است.

خاموش شدن ناگهانی ویدئو پروژکتور

اگر در حین تماشا ویدئو و تصاویر با استفاده از دیتا پروژکتور باشید و به طور ناگهانی قطع شود، دلایل مختلفی را دارد.یکی از دلایل این مشکلات قطعی و یا اتصالات برق است.حتما بررسی نمایید که دستگاه با برق اتصال برقرار کرده است و یا کابل کشی برق درست انجام شده است.مورد دیگر گرم شدن لامپ بوده که در بالا به آن اشاره شد.از دلایلی دیگری که باعث این مشکل میشود سوختن لامپ است که نوسانات برق باعث سوختن لامپ میشود.

روشن شدن چراغ قرمز ویدئو پروژکتور

در صورت روشن شدن و چشمک زدن چراغ قرمز دستگاه، احتمالا مشکل از لامپ است.برای رفع این مشکل این مراحل را بررسی کنید.

در یک مدت زمان کوتاهی پروجکشن را به حال خود گذاشته تا خنک شود.

با خنک شدن آن کابل های آن را از برق جدا کنید.

اطمینان نمایید که لامپ به درستی در جای خود قرار گرفته تا از شکستگی آن جلوگیری شود.

دستگاه را به برق متصل و روشن کنید.

بی رنگ شدن تصاویر در ویدئو پروژکتور

تغییر رنگ های تصاویر در ویدئو پروژکتور که به صورت سایه ای از رنگ های آبی، قرمز و زرد بر روی تصویر نمایش داده میشود، بدین معنی است که در صفحات پلارایزینگ دستگاه مشکلی به وجود آمده است.تعمیرات این صفحه با کالیبراسیون و تمیز کردن مدول رنگ به راحتی انجام میشود. در صورت تعویق انداختن این تعمیرات مجبور خواهید شد در آینده صفحه را عوض کنید که از نظر اقتصادی هزینه بر است. این مورد یکی از مشکلات رایج ویدئو پروژکتور پاناسونیک است.

ویدئو پروژکتور ورودی ها را نمیشناسد

میتوان گفت این مشکل میتواند هم به صورت نرم افزاری و سخت افزاری باشد.اگر از پورت های اتصال ورودی دستگاه مانند USB، VGA و ... تا به حال استفاده نکردید بهتر است آن را یکبار امتحان کنید.به این نکته توجه کنید که دیتا پرجکشن شما بر روی حالت نمایش صحیح باشد.گاهی ممکن است شکستگی پورت ها دلیل عدم شناخت ورودی ها باشد که حتما باید توسط یک متخصص انجام شود.

گرد و غبار بر روی تصاویر در ویدئو پروژکتور

دیتا پروژکتورها نیاز به نگهداری و تمیز کردن مداوم دارند.در صورت تمیز نکردن گرد و غبارهای مربوط به خروجی تصاویر، باعث دیده شدن نقاط تیره بر روی تصاویر میشود. در صورت مشاهده رنگ پاشیدگی باید گرد و خاک و کثیفی و صفحات پلارایزینگ تمیز شود.

روشن نشدن ویدئو پروژکتور

اگر دیتا پروجکشن روشن نشود احتمال اینکه اشکال از منبع تغذیه و یا سیستم خنک کننده باشد بسیار بالا است. گاهی نیز آسیب از مدار داخلی است که باعث روشن نشدن دستگاه میشود.در این مواقع اگر تعمیرات توسط افراد نا وارد انجام شود باعث آسیب های جدی به پروژکتور خواهد شد.

مرکز ماشین های اداری کیومیتا یکی از مراکز تعمیر ویدئو پروژکتور در تهران است.در صورت هرگونه مشکل میتوانید با این مجموعه در ارتباط باشید.

مشکلات رایج ویدئو پروژکتور

ثبت نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط