ویدئو پروژکتور
برند و سازنده کالا

محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه

ویدئو پروژکتور

با رشد سریع تکنولوژی و امروزی شدن، استقبال از ابزار‌هایی که باعث تسریع و افزایش کیفیت کار‌های روزانه‌ی بشر می‌شدند با سرعت زیادی افزایش پیدا کردند، ویدئو پروژکتور‌‌ها هم در همین دسته قرار می‌گیرند و امروزه برای سهولت در برگزاری جلسات و کلاس‌های آموزشی تا دیدن فیلم، از این دستگاه‌ها استفاده می‌شود. ویدئو پروژکتور دستگاهی برای ارائه تصاویر، ویدئو و مطالب بر روی یک دیوار یا پرده نمایش است. با توجه به پیشرفت فناوری‌ها و تکنولوژی در چند سال اخیر بسیاری از کلاس‌های آموزشی نظیر مدارس، دانشگاه‌ها و غیره جهت ارائه مطالب و محتوا‌ها از این دستگاه استفاده می‌‌کنند. فروشگاه تجهیزات آموزشی و اداری کیومیتا به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان ویدئو پروژکتور در ایران است که شما می‌‌توانید با توجه به میزان بودجه و نوع امکاناتی که نیاز دارید با مناسب‌ترین قیمت، ویدئو پروژکتور مورد نیاز خود را تهیه کنید. 

تمامی ویدئو پروژکتور‌‌‌ها از نور بسیار روشن برای نمایش تصویر استفاده می‌کنند و اکثر ویدئو پروژکتور‌‌های مدرن می‌توانند هرگونه انحنا، تاری و سایر ناهماهنگی‌ها را از طریق تنظیمات دستی اصلاح کنند. ویدئو پروژکتور‌‌ها به طور گسترده برای بسیاری از کاربرد‌‌ها مانند ارائه در اتاق کنفرانس، آموزش کلاس درس، سینمای خانگی و کنسرت استفاده می‌شوند. به طور گسترده‌تر در بسیاری از مدارس و سایر محیط‌‌های آموزشی استفاده می‌شوند.

تاریخچه دیتا پروژکتور به سال 1897 برمی‌گردد که فردی به نام فرانسیس جنکینز این محصول را با نوآوری‌های خود ارائه داد که تصاویر را به صورت به هم چسبیده با سرعت حدود یک بیست و چهارم ثانیه نمایش می‌‌داد. فرانسیس پس از تلاش‌های مکرر این دستگاه را به سرانجام رساند، اما حامی مالی او آن را به کمپانی بزرگی که دارنده سالن‌های سینما و تئاتر بود واگذار نمود. این کمپانی نیز این محصول را به نام ادیسون ویتاسکوپ نامید و این امر موجب شد تا مدت‌های طولانی اختراع آن به نام ادیسون ثبت گردد. با بررسی تاریخچه ویدیو پروژکتور خواهیم پی برد که این دستگاه فقط به منظور پخش تصاویر و فیلم‌ها مورد استفاده قرار می‌‌گرفت اما امروزه این دستگاه با نام‌هایی نظیر پروجکشن، دیتا پروژکتور، دیتا پروجکشن و گاهی مالتی مدیا در بازار عنوان شده که تمامی این عنوان‌ها اشاره به یک دستگاه دارند.

به طور کلی پروژکتور یک دستگاه، متشکل از لنز و لامپ بوده و ورودی‌ها را از دستگاه‌های مختلف نظیر لپ‌تاپ، رایانه، دوربین‌ها و غیره دریافت می‌‌کند و با بزرگنمایی قابل ملاحظه‌ای بر روی دیوار سفید یا پرده نمایش منعکس می‌کند. بزرگنمایی در پروژکتور‌‌ها بستگی به فاصله آن از پرده یا به لنز بستگی دارد. با رشد سریع تکنولوژی، ویدیو پروژکتور‌‌ها نیز پیشرفت چشم گیری را پشت سر گذاشتند به طوری که تمامی نیاز‌‌های کاربران را جوابگو هستند. عدم نیاز به تاریک کردن سالن یا اتاق اولین گام در پیشرفت پروژکتور‌‌‌ها است که با کاهش یا افزایش میزان روشنایی باعث شد بیشتر مورد استفاده کاربران قرار گیرد. امکانات و قابلیت‌های دیگری در پروجکشن‌های جدید ارائه شده که در ادامه به بررسی آنها می‌‌پردازیم و همین امکانات و قابلیت‌ها هستند که باعث تفاوت قیمت پروژکتور‌‌ها خواهند شد.

انواع تکنولوژی تصویر ویدئو پروژکتور

ویدیو پروژکتور‌‌ها مبتنی بر دو فناوری تصویربرداری هستند و هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خود را برای کاربرد‌‌های مختلف دارند. این تکنولوژی‌ها عمدتاً از نظر نحوه پردازش ویدئو‌‌های پروژکتور‌‌ها برای استفاده در سینمای خانگی متفاوت هستند. انواع پروژکتور‌‌ها نیز مطابق با کاربرد آنها وجود دارد، مانند پروژکتور‌‌‌های سینمای خانگی، پروژکتور‌‌‌های تجاری، پروژکتور‌‌‌های پیکو یا جیبی و پروژکتور‌‌‌های پرتاب کوتاه.

فناوری تصویر LCD: اولین فناوری پروجکشن دیجیتال LCD نمایشگر کریستال مایع بود. در سال 1968 توسط Gene Dolgoff طراحی شد. ایده اولیه آن نسبتا ساده بوده. نور سفید یک لامپ با استفاده از آینه‌های دو رنگ به اجزای قرمز، سبز و آبی تقسیم می‌‌شود که طول موج‌های خاصی را منعکس می‌‌کنند و طول موج‌های دیگر را عبور می‌‌دهند. این سه آینه نور سفید را به رنگ‌‌های اصلی قرمز، سبز و آبی تبدیل می‌کنند که همه رنگ‌ها را می‌توان از آن استخراج کرد. در برخی از پروژکتور‌‌‌های LCD، منبع نور لیزر آبی است. در اکثر پروژکتور‌های لیزری، مقداری از نور آبی لیزر به چرخ چرخشی پوشیده شده با فسفر برخورد می‌کند که نور زرد ساطع می‌کند، و سپس با استفاده از آینه‌های دو رنگ به اجزای قرمز و سبز تقسیم می‌‌شود. هر پرتو نور قرمز، سبز و آبی به سمت تصویرگر LCD خود هدایت می‌‌شود که معمولاً 0/55 اینچ تا حدود 1 اینچ به صورت مورب اندازه گیری می‌کند و از مجموعه ای از سلول‌های ریز و شفاف تشکیل شده است. این سلول‌ها به صورت جداگانه و دینامیکی توسط سیگنال‌های الکتریکی کنترل می‌‌شوند تا نور کم و بیش در هر لحظه از آنها عبور کند. هر سلول را می‌توان بر اساس سیگنال در درجات مختلف شفاف، مات یا نیمه شفاف ساخت. همانطور که سلول‌ها میزان نور عبوری خود را تغییر می‌‌دهند، برای هر فریم در سیگنال ویدئویی یک تصویر دیجیتالی تشکیل می‌‌دهند. تصویرگر برای هر رنگ، بخشی از تصویر نهایی مرتبط با آن رنگ را تشکیل می‌دهد، و تصویر به طور کلی برای هر فریم در سیگنال ویدئویی نگهداری می‌‌شود. به این فرآیند نمونه و نگهداری می‌گویند. تصویرگر‌‌‌های LCD مدرن را می‌توان با نرخ‌‌های سریع‌تر تغییر داد تا 480 بار در ثانیه - که به طراحان پروژکتور اجازه می‌دهد به جای نگه داشتن یک تصویر، ویژگی‌هایی مانند 3D، درون ‌یابی فریم، و UHD تغییر پیکسلی را اجرا کنند. پس از عبور پرتو‌‌‌های نور قرمز، سبز و آبی از تصویرگر‌‌های مربوطه، آنها با استفاده از یک منشور دو رنگ ترکیب شده و از طریق لنز اصلی بر روی صفحه نمایش داده می‌‌شوند و یک تصویر تمام رنگی را تشکیل می‌‌دهند.

فناوری تصویر 3LCD با تکنولوژی تولید تصویر رنگی

فناوری تصویر DLP: اولین ویدئو پروژکتور مبتنی بر DLP که در ابتدا در سال 1987 توسط لری هورنبک در Texas Instruments ساخته شد، توسط Digital Projection در سال 1997 معرفی شد. برای سینما‌‌های خانگی و همچنین کسب و کار، آموزش، سرگرمی‌های تجاری و برنامه‌های کاربردی دیگر بسیار محبوب است. دیتا پروژکتور‌‌های مبتنی بر DLP نور قرمز، سبز و آبی را به تصویرگر‌‌ها هدایت می‌کنند. نور سفید از یک لامپ را می‌توان به اجزای قرمز، سبز و آبی آن جدا کرد، یا لیزر آبی می‌تواند چرخ فسفر را تحریک کند تا نور زرد ساطع کند، و سپس به اجزای قرمز و سبز تقسیم می‌‌شود در حالی که مقداری از نور آبی از لیزر برای ایجاد مستقیم قسمت آبی تصویر استفاده می‌‌شود. سایر رویکرد‌‌ها نیاز به افزودن دومین لیزر قرمز اختصاصی به رنگ آبی یا استفاده از لیزر‌‌های جداگانه قرمز، سبز و آبی دارند، اما این رویکرد آخر بسیار گران است و به جز در پروژکتور‌های سینمای دیجیتال، سینما‌‌های خانگی فوق پیشرفته استفاده نمی‌‌شود. و دیگر برنامه‌های کاربردی حرفه‌ای حساس به رنگ. ال ای دی‌های قرمز، سبز و آبی نیز در چند مدل مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اما به روشنی لیزر نیستند، بنابراین این روز‌‌ها زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

فناوری تصویر DLP (Digital Light Processing )

امکانات و ویژگی‌های دیتا پروژکتور‌‌های امروزی نسبت به گذشته

  • مجهز شدن به درگاه LAN
  • افزایش رزولوشن از SVGA تا محدوده‌های UXGA و HD
  • تولید ویدئو پروژکتور‌‌های جیبی و قابل حمل مختص مصارف خانگی
  • قابلیت اتصال به پورت‌های متنوع
  • امکان اتصال به شبکه
  • تنوع مدل و قیمت
  • قابلیت تصاویر 3D

با مطالعه و بررسی تاریخچه این دستگاه متوجه می‌‌شویم که در گذشته محصولی نسبتا لوکسی محسوب می‌‌شد که مراکز خاصی از آن بهره می‌بردند، اما امروزه وجود آن در مراکز اداری، آموزشی تا خانگی یک امر ضروری شده است. به عنوان مثال در کلاس‌های هوشمند، کاربری شخصی و حتی دفاتر و شرکت‌ها قابل مشاهده است.

برند‌های متنوعی از گذشته تا کنون از ویدیو پروژکتور‌ها به بازار عرضه شده است که می‌توان به اپسون، اپتما، بنکیو، پاناسونیک و سونی اشاره کرد. تنوع قیمت و مدل در این برند‌ها بسیار بوده و کاربران نسبت به گذشته راحت‌تر پروژکتور مورد نظر خود را انتخاب و خریداری می‌کنند. مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا یکی از تامین کنندگان پروژکتور در ایران است که این دستگاه با تنوع مدل و قیمت مناسب برای مشتریان خود ارائه داده است.

اگر قصد دارید یک دستگاه ویدئو پروژکتور جدید برای نمایش فیلم یا تصویر در کلاس درس یا شرکت خود خریداری کنید باید بدانید که تصاویر نمایشی شما باید تأثیر زیادی بر روی مخاطبان داشته باشند. مشخصات فنی و شرایط این دستگاه می‌تواند یکی از عوامل مهم در خرید یک ویدئو پروژکتور باشد.

در این مطلب قصد داریم پارامتر‌هایی را بیان کنیم که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر دارند. از نظر تیم تجاری مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا، قیمت این نوع دستگاه‌ها به شدت تحت تأثیر قابلیت‌ها و امکانات کاربردی آنها قرار دارد. لطفا تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

مشاهده مشخصات فنی و قیمت ویدئو پروژکتور همراه و خانگی در کیومیتا 

چه عواملی بر روی قیمت ویدئو پروژکتور اثر دارند؟

روشنایی رنگی و درخشندگی رنگ سفید

یکی از مهم‌ترین عواملی که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر فراوان دارد و از ویژگی‌های کاربردی این دستگاه‌ها نیز به شمار می‌رود، میزان درخشندگی رنگ‌ها در تصاویر نمایشی توسط این دستگاه است. میزان روشنایی که از منبع نور اصلی ویدئو پروژکتور منتشر می‌‌شود با واحد لومن اندازه گیری شده و برای رنگ‌های سفید و سایر رنگ‌ها در طیف گسترده به کار می‌رود. روشن‌تر بودن لزوما بهتر نیست. یک پروژکتور نیاز به تولید نور کافی برای پر کردن صفحه نمایش دارد، بدون اینکه آنقدر روشن باشد که تماشای آن به مرور زمان خسته کننده شود. برای پروژکتوری که در یک اتاق تاریک استفاده می‌‌شود، بین 1300 تا 1500 لومن کافی است. فقط در صورتی که نور محیطی بیشتری در اتاق شما وجود داشته باشد به مقدار بیشتری نیاز خواهید داشت.

نسبت کنتراست رنگ‌ها در تصاویر

دومین عامل تأثیر گذار در قیمت ویدئو پروژکتور، نسبت کنتراست رنگ‌ها در تصاویر نمایشی با این دستگاه است. نسبت کنتراست در واقع تفاوت بین نقاط روشن و تاریک موجود بر روی پرده نمایش را بیان می‌کند. مقایسه بین روشن‌ترین نقطه و تاریک‌ترین نقطه در صفحه نمایش به صورت یک نسبت مشخص می‌‌شود که همان کنتراست تصویر نام دارد. به عنوان مثال نسبت کنتراست 10000:1 بیانگر این است که رنگ سفید، 10000 برابر درخشان‌تر از تاریک‌ترین نقاط به نمایش در می‌آیند.

رزولوشن یا وضوح نمایش

به عقیده مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا، یک ویدئو پروژکتور مناسب، دستگاهی است که رزولوشن تصویر در آن بالا‌تر باشد؛ به عبارت دیگر، شفافیت و وضوح تصویر، معیاری از کیفیت نمایش هستند که با واحد dpi بیان می‌‌شود و بر روی قیمت پروژکتور تأثیر زیادی دارد. به طور مثال، اگر رزولوشن یک دستگاه به صورت 1920x1220dpi باشد، به این معنا است که 1920 نقطه در مقیاس افقی و 1200 نقطه در مقیاس عمودی بر روی صفحه، نمایش داده می‌‌شود که در مجموع، 2304000 نقطه در تصویر را پوشش می‌‌دهد.

فاصله تا پرده نمایش

برای اینکه پروژکتور به طور موثر کار کند، باید فاصله بهینه بین آن و صفحه نمایش را که به عنوان "فاصله پرتاب" شناخته می‌‌شود، درک کنید. این بر اندازه صفحه مورد نیاز شما و محل قرارگیری پروژکتور تأثیر می‌گذارد. بسیاری از پروژکتور‌‌ها دارای قابلیت بزرگنمایی/کوچک کردن برای انجام تنظیمات جزئی در کیفیت تصویر بدون تغییر فاصله پرتاب هستند.

 اتصالات کابلی و بی‌سیم در ویدئو پروژکتور

یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر می‌گذارد، قابلیت اتصال این دستگاه‌ها به شبکه بی‌سیم، اینترنت و یا پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی برای اتصال به تلفن همراه و دستگاه‌های هوشمند است.

انواع ویدئو پروژکتور که تنها از طریق اتصال کابل تصاویر، کابل شبکه، USB و پورت صدا کار می‌کنند، قیمت ارزان‌تری دارند؛ قیمت ویدئو پروژکتور که قابلیت اتصال به شبکه LAN، اینترنت، بلوتوث یا سایر برنامه‌های iProjection را دارد، بیشتر است. کار با دستگاه ویدئو پروژکتور بر مبنای اتصال کابلی بسیار راحت‌تر بوده و به تجهیزات پیچیده‌ای نیاز ندارد، اما برای نصب آن باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

ابعاد نمایشی با ویدئو پروژکتور

موقعیت قرار گرفتن دستگاه و اندازه تصویری که می‌تواند بر روی پرده ایجاد کند، عامل دیگری است که قیمت ویدئو پروژکتور را تعیین می‌کند و در بسیاری موارد کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. متخصصان مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا عقیده دارند کیفیت تصاویر تمام این دستگاه‌ها بسیار عالی هستند اما دستگاهی که بتواند ابعاد بزرگتری را همراستا با رزولوشن بالا به نمایش بگذارد، قیمت بالا‌تری دارد.

انعطاف پذیر بودن ویدئو پروژکتور برای نصب آن در فاصله‌های متفاوت برای نمایش، قابلیت‌های آن را افزایش داده و موجب می‌‌شود هم مورد استقبال مشتریان قرار گیرد و هم طیف وسیعی از کاربرد‌‌ها را تحت پوشش خود قرار دهد. اگر به دنبال خرید یک دستگاه ایده‌آل برای نمایش فیلم در خانه یا مکانی دیگر هستید و قیمت ویدئو پروژکتور برای شما اهمیت دارد، با مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا تماس بگیرید.

انتخاب بهترین ویدئو پروژکتور در بازار ایران

خرید دستگاه ویدئو پروژکتور برای ارائه ویدیو و تصاویر در کلاس‌های آموزشی، کنفرانس‌ها، ادارات، همایش‌ها و حتی مصارف خانگی از الزامات کاربردی محسوب شده. علاوه بر آن با این دستگاه قادر به تماشا تصاویر و ویدئو در ابعاد بزرگتر یک تلویزیون معمولی خواهید بود. مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا یکی از تامین کنندگان ویدئو پروژکتور در ایران، پیشنهاد‌‌هایی را جهت خرید این دستگاه به شما ارائه خواهد داد. در این مقاله می‌توانید بهترین دیتا پروژکتور را در بازار ایران خریداری کنید.

در گذشته کاربران برای خرید ویدیو پروژکتور، با کیفیت بالا نیاز به هزینه و زمان بسیاری داشتند و گاهی از هزینه یک تلویزیون خانگی نیز بیشتر می‌‌شد. اما امروزه با پیشرفت فناوری و تولیدکنندگان، این دستگاه در بازار با برند و مدل‌های متنوعی توسط شرکت‌های سازنده ارائه شده است که خرید و انتخاب را برای کاربران و مدیران کسب و کار بسیار آسان کرده است.

اپتما یکی از برند‌های معتبر تایوانی که به صورت تخصصی به طراحی و تولید دیتا پروژکتور‌های خانگی و آموزشی فعالیت دارد. تنوع مدل و قیمت در پروجکشن‌های اپتما موجب فروش بالا و استقبال کاربران در بازار شده است. تمامی محصولات این کمپانی با کیفیت بسیار بالا و با تکنولوژی DLP (Digital Light Processing) به تولید رسیده است. به طور کلی محیط‌های اداری، آموزشی و خانگی از مشتریان ویدئو پروژکتور برند اپتما هستند. در ادامه چند نمونه از پر فروش‌ترین پروجکشن‌های Optoma را در بازار معرفی می‌‌کنیم.

اگر به دنبال دیتا پروجکشن قابل حمل هستید و می‌خواهید آن در هر محیطی به راحتی نصب و راه اندازی کنید، ما به شما پروژکتور اپتما مدل S341 را پیشنهاد می‌کنیم. این دستگاه مناسب کلاس‌های آموزشی و جلسات با شدت روشنایی 3500 انسی لومن هست که از طول عمر بالا لامپ برخوردار است. همان طور که اشاره شد روشنایی فوق العاده‌ای را ارائه می‌‌دهد و این امکان را دارد که در اتاق‌های پر نور نیز تصاویر و فیلم‌ها را با کیفیت بالا مشاهده کنید. با توجه به مزایای گفته شده در این محصول حال به معایب آن اشاره می‌کنیم که نداشتن اتصال بی‌سیم و پورت شبکه است، و از پورت‌های اتصال ورودی و خروجی نظیر VGA ،VGA Out ،RS232 ،HDMI ،Composite ،USB و Audio پشتیبانی می‌کند. پروژکتور قابل حمل S341 جزء دستگاه‌های پر فروش برند اپتما در بازار بوده و با امکانات و مزایای مناسبش قیمت بسیار مقرون و به صرفه ای را دارد.

دستگاه دیگری که به معرفی آن می‌پردازیم مدل S545 است. یک دستگاه ایده آل برای ارائه ویدئو‌ها و تصاویر در محیط‌های آموزشی، سالن‌های کنفرانس و همایش‌ها است. این دیتا پروژکتور با وضوح بالا تصاویر 3500 انسی لومن همانند مدل S341 محتواها را با کیفیت مطلوب و شفاف ارائه می‌‌دهد. قابلیت پشتیبانی از پورت‌های اتصال نظیر HDMI ،USB ،RS232C و Composite از ویژگی‌های این دیتا پروژکتور اپتما است. یکی از ویژگی‌های این دستگاه که مورد توجه هر کاربری قرار می‌گیرد پشتیبانی از تصاویر 3D است که با این ویژگی می‌توانید بازی‌های مهیج و فیلم‌های جذاب خود را به صورت سه بعدی از طریق عینک 3D مشاهده کنید.

یکی دیگر از تولیدکنندگاه ویدئو پروژکتور شرکت بنکیو است. این شرکت در تایوان یکی از 5 شعبه فعال در جهان و بوده به تولید تخصصی این دستگاه با کیفیت بالا مشغول است. امروزه در بازار دیتا پروژکتورهای برند بنکیو با تنوع مدل و قیمت عرضه شده است و کاربران با توجه به نوع کاربری و بودجه خود به راحتی می‌‌توانند آن را خریداری کنند. برند بنکیو به دلیل کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب مورد توجه هر کاربری قرار می‌گیرد. در اینجا چند نمونه از پروژکتورهای Benq موجود در بازار را معرفی می‌‌کنیم.

شرکت بنیکو ویدیو پروژکتور مدل MS527 را با کنتراست 13000:1 فیلم‌ها و تصاویر زنده و واقعی را تولید می‌‌کند. با این پروژکتور بنکیو وضوح تصاویر را افزایش دهید که این امر موجب کاهش فشار چشم در مخاطبان خواهد شد. این دستگاه با قابلیت جا به جایی و طراحی جمع و جور و سبک باعث شده به راحتی از یک مکان به مکان دیگری حمل نمایید. این پروجکشن قابل حمل از شدت روشنایی 3300 انسی لومن برخوردار بوده و برای اتاق‌های کوچک یا حتی نشیمن بسیار ایده آل خواهد بود. پروژکتور بنکیو MS527 با مزایا و ویژگی‌هایی که در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد، قیمت بسیار مناسبی را نیز به همراه دارد.

با دیتا پروژکتور مدل BENQ MS506 می‌توانید در محیط‌های پر نور تصاویری شفاف با رنگ‌های واقعی و زنده داشته باشید. از جمله کارایی‌های این پروجکشن می‌‌توان به کلاس‌های آموزشی اشاره کرد و برای اتاق‌های کنفرانس و همایش‌ها به دلیل کیفیت پایین پیشنهاد نمی‌‌شود. یکی از مزیت‌های این دستگاه قابلیت نمایش سه بعدی بوده که می‌توانید فیلم‌ها و تصاویری واقعی را تماشا کنید. همچنین از معایب آن می‌‌توان به نداشتن وای فای و پورت شبکه اشاره کرد اما از پورت‌های Composite Video ،Audio ،USB و RS232 جهت اتصال به دیگر دستگاه‌ها پشتیبانی می‌‌کند.

شما کاربران محترم می‌توانید برای انتخاب و خرید مناسب ویدئو پروژکتور با مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان قبل خرید بهره‌مند شوید.

آیا ویدئو پروژکتور دست دوم بخریم ؟ 

خرید ویدئو پروژکتور دست دوم، مسأله ای است که برخی از کسب و کار‌ها برای کاربرد‌های نمایشی تصویر و فیلم، آن را انتخاب می‌‌کنند. اگر شما هم جزو آن دسته افراد هستید که قصد دارید یک دستگاه ویدئو پروژکتور خریداری کنید اما بودجه کمی را برای این کار در نظر گرفته اید، خرید ویدئو پروژکتور دست دوم می‌‌تواند برای شما یک گزینه مناسب باشد. چرا که قیمت ویدئو پروژکتور‌های دسته دوم به نسبت نو آن ارزان‌تر است. چنانچه در تصمیم گیری برای خرید دچار تردید هستید، متخصصان مرکز ماشین‌‌های اداری کیومیتا می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

اکثر کلاس‌های درس و تقریباً تمام سالن‌های همایش و اتاق‌های کنفرانس مجهز به یکی از مدل‌‌های ویدئو پروژکتور هستند. کسانی که از لحاظ مالی هیچ محدودیت نداشته باشند، یک دستگاه نو از فروشگاه تهیه می‌‌کنند؛ در این میان افرادی هم وجود دارند که به دو دلیل اصلی برای خرید ویدئو پروژکتور دست دوم اقدام می‌‌کند؛ این افراد در درجه اول با محدودیت بودجه مواجه هستند و در مرتبه دوم، میزان استفاده از این دستگاه تا اندازه ای نیست که خرید یک دستگاه نو برای آنها مقرون به صرفه باشد.

برای خرید ویدئو پروژکتور دست دوم به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر تا کنون فکر خرید ویدئو پروژکتور دست دوم به ذهن شما خطور کرده است شاید بار‌‌ها این سوال را از خود پرسیده باشید که این محصول باید چه خصوصیاتی داشته باشد. در واقع باید عرض کنیم که یک دستگاه ویدئو پروژکتور دست دوم از نظر ویژگی‌ها و مشخصات فنی هیچ تفاوتی با یک دستگاه نو ندارد، تنها تفاوت این دو دستگاه، میزان ساعت‌هایی است که برای نمایش فیلم و تصویر از آن استفاده شده است. برای آشنایی با مشخصات فنی این دستگاه‌ها می‌‌توانید به مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا مراجعه فرمایید.

همواره باید به این نکته دقت کنید که استفاده از ویدئو پروژکتور نو در مدت زمان معینی به مرور زمان از کارآیی تمام اجزای الکترونیکی آن می‌‌کاهد. هر یک از این دستگاه‌ها به طور استاندارد قابلیت کار تا یک مدت مشخص را دارند و پس از آن، راندمان عملکردی آنها کاهش می‌‌یابد. این مسأله نه تنها برای ویدئو پروژکتور، بلکه برای تمامی دستگاه‌های دیجیتال صدق می‌‌کند.

این موضوع نیز باید از همین دیدگاه بررسی شود. فرض کنید یک ویدئو پروژکتور دست دوم را انتخاب کرده اید؛ اولین سوالی که از فروشنده می‌‌پرسید این است: "این دستگاه چه مدت زمان کار کرده است؟!" در نگاه اول این سوال یه پرسش عادی است اما اگر به جزئیات آن دقت کنید متوجه خواهید شد که مدت زمان کار دستگاه بر روی تمام پارامتر‌های آن تأثیر می‌‌گذارد.

کارشناسان مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا عقیده دارند ویدئو پروژکتور‌‌های دست دوم در بسیاری از خصوصیات نظیر رزولوشن، صحت عملکرد دکمه‌های کنترل دستگاه، سالم بودن قطعات الکترونیکی داخلی و حساس آن و سالم بودن لامپ تصویر، ممکن است دچار نقصان باشند. از سویی دیگر احتمال دارد دستگاه قبلاً چند بار تعمیر شده باشد که این مسأله قطعاً بر روی خرید تأثیر خواهد گذاشت.

اگر برای خرید پروجکشن دست دوم اقدام می‌‌کنید باید بدانید که دستگاه شما باید امکان زوم کردن تصویر را داشته باشد و هنگام نمایش، تصاویر را با شفافیت بالا به نمایش درآورد. برای اطمینان از این مسأله می‌‌توانید به طور آزمایشی با دستگاه کار کنید.

اگر دستگاهی که انتخاب می‌‌کنید نو نیست و از پورت‌های متعددی پشتیبانی می‌‌کند، دقت کنید که قبل از خرید حتماً باید از سالم بودن پورت‌های ورودی و خروجی اطمینان حاصل کنید؛ مطمئن شوید که هر پورت به درستی کار می‌‌کند، مخصوصاً پورت تصویر و پورت شبکه را تست کنید. اگر با این پورت‌ها آشنایی ندارید، مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا آماده ارائه خدمات مشاوره برای این دستگاه‌ها به شما است.

اگر ویدئو پروژکتور دست دوم قابلیت اتصال به شبکه بی‌سیم را دارد و یا از طریق بلوتوث به دستگاه‌های هوشمند یا تلفن همراه متصل می‌‌شود، این قابلیت را در آن بررسی کنید. مطمئن شوید که دستگاه به درستی کار می‌‌کند. دقت کنید که خرید ویدئو پروژکتور دست دوم باید از هر لحاظ برای شما مقرون به صرفه باشد به طوری که بودجه شما از بین نرود.

خرید ویدئو پروژکتور از کیومیتا

مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا به عنوان یکی از فعالان حوزه دستگاه‌های دیجیتالی، رضایتمندی مشتریان را هدف اصلی خود قرار داده و آماده ارائه خدمات فروش انواع ویدئو پروژکتور با برند‌های متنوع است.