برد هوشمند
برند و سازنده کالا
محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
مقایسه
برد هوشمند eBoard 82C
برد هوشمند eBoard 82C
۱۵,۴۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
مقایسه
برد هوشمند TBOARD
برد هوشمند TBOARD
لطفا تماس بگیرید
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
برد هوشمند شارپ PN-70SC3
برد هوشمند شارپ PN-70SC3
لطفا تماس بگیرید
مقایسه
برد هوشمند هیتاچی FX–e90w
برد هوشمند هیتاچی FX–e90w
لطفا تماس بگیرید

  برد هوشمند

  با پیشرفت روز افزون تکنولوژی در زمینه های مختلف صنعتی،اداری،آموزشی و ... بسیاری از کارها برای ما ساده شده اند. یکی از تکنولوژی های در حال حاضر در زمینه آموزشی برد هوشمند یا تخته هوشمند میباشد. به طور کلی این دستگاه یک ابزار آموزشی محسوب می شود. این محصول دارای یک صفحه نمایش بزرگ و قابل نوشتن میباشد که به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل میشود و تصاویر و ویدئو ها به وسیله یک ویدئوپروژکتور به صورت شفاف نمایش داده میشوند.این تخته های هوشمند را با یک پایه بر روی زمین یا روی دیوار نصب میکنند.

  این تکنولوژی در چند سال اخیر توانسته است جایگزین تخته های معمولی شود. ماشین های اداری کیومیتا توانسته است انواع بوردهای هوشمند را با بهترین کیفیت و با برندهای پرومتین (Promethean)، پروگرس (Progress)، تاچ مارکر (TouchMarker)، اسمارت ویژن (Smart Vision) و لگامستر (Legamaster) را برای کاربران ارائه میدهد.

  شما عزیزان برای مشاهده قیمت و یا خرید  برد هوشمند به صورت آنلاین میتوانید با کیومیتا در تماس باشید.

  سال 1991 اولین تخته هوشمند تولید شد. در ابتدا این تخته های هوشمند در استودیوهای تلویزیونی و سالن های کنفرانس مورد استفاده قرار گرفت و بعدها در مراکز آموزشی مانند مدارس و دانشگاه ها مورد توجه قرار گرفت و در حال حاضر یکی از تجهیزات آموزشی و پرکاربرد به حساب می آید و با نام های برد هوشمند، تخته هوشمند، تخته لمسی و تخته الکترونیکی عنوان میشود.

  بیشتر تخته های الکترونیکی هر کدام نرم افزار به خصوص خود را دارند که در تدریس از آنها استفاده میکنند. توسط این نرم افزار معلم میتواند در طول تدریس آنها را ضبط کند و در اختیار دانشجوها و یا دانش آموزان و همچنین افراد غایب قرار دهد. تخته هوشمند لمسی علاوه بر بخش نرم نرم افزاری دارای بخش سخت افزاری هم میباشد، که از یک سطح الکترونیکی که دارای مجموعه ای از سنسور های لمسی میباشد است.

  مزایا و معایب برد هوشمند

  مزایای بسیاری برای استفاده از تخته هوشمند لمسی در کلاسهای آموزشی وجود دارد که در ادامه مهمترین مزایایی که معلمان، دانشجویان و دانش آموزان در هنگام استفاده از این محصول بهره مند میبرند را اشاره میکنیم:

  صفحه نمایش لمسی مهمترین فایده تخته های الکترونیکی میباشد که میتوان برای نمایش ویدئو و تصاویر به دانش آموزان و دانشجویان استفاده نمود و همچنین دانش آموزان میتوانند از این صفحه لمسی استفاده کنند. به وسیله این ابزار و با استفاده از نرم افزارهای آموزشی میتوان انواع آزمایش ها را در کلاس و به شیوه عملی انجام داد. نرم افزار تخته های الکترونیکی امکان تغییر رنگ قلم و زمینه را دارند که جایگزین گچ های رنگی شده اند. در این تکنولوژی انگیزه دانش آموزان به یادگیری درس افزایش پیدا میکند. معلمان میتوانند در حین آموزش آن را ضبط و ذخیره نماید.

  با استفاده از نرم افزارهای برد الکترونیکی میتوان از شکل های اماده این نرم افزار استفاده نمود همانطور که این ابزارها دارای مزایای بسیار و پر کاربردی هستند اما در کنار این مزایا هم معایبی دارد که در ادامه به آن اشاره میکنیم: بعضی اوقات معلم هایی که کار با این بردهای الکترونیکی را آموزش ندیده اند بیشتر دچار راه اندازی آن میشود که این امر باعث میشود زمان زیادی را بگیرد و باعث خستگی و بی حوصلگی دانش آموزان شود.

  در بوردهای هوشمند نمیتوان مانند تخته های وایت برد خوش خط نوشت به همین دلیل نوشتن بر روی بردهای الکترونیک سخت تر است. اگر به تخته هوشمند اسیب برسد یا فشار و ضربه به آن وارد شود که موجب پاره شدن رشته سیم شود برد دیگر کارنمیکند و همچنین تعمیرات آن هزینه های سنگینی دارد. اگر قلم برد را گم یا خراب کنید دیگر نمیتوانید از برد استفاده کنید. همچنین در هنگام استفاده از برد نمیتوان به برد تکیه داد.

  نحوه استفاده از تخته هوشمند

  برای راه اندازی نیاز به یک ویدئو پروژکتور میباشد که تصاویر را نمایش دهد و بعد از تنظیمات کادر صفحه که توسط ویدئو پروژکتور نمایش داده شده ، روی برد لمسی از طریق کامپیوتر برد هوشمند را کالیبره میکنیم.

  منظور از کالیبره کردن تصاویر به این معنا میباشد که پس از متصل شدن تخته هوشمند از طریق کابل LAN یا USB و با توجه نرم افزار تخته الکترونیکی انتها و ابتدای کادر نمایش داده شده را از چهار طرف تخته هوشمند و تصاویر تابیده شده به آن را به وسیله لمس نقطه های مشخص شده، به دستگاه را شناسایی میکنیم.بعد از ان با لمس هر نقاط از تخته الکترونیکی مشخصه های آن محاسبه میشود و به سیستم ارسال میشود.

  نکات مهم در نگهداری از برد هوشمند

  • برد را در مکان های مرطوب و یا گرد و غبار نصب ننمایید
  • در هنگام کار با دستگاه به هیچ عنوان آن را تمیز ننمایید
  • از ایجاد فشار و یا اشیای تیز و محکم به برد خودداری فرمایید.
  • انتخاب برد هوشمند مناسب

  انتخاب یک برد الکترونیکی متناسب بر اساس نیازاهمیت بسزایی دارد.در انتخاب خرید مناسب برد  ابتدا باید بودجه خود را در نظر بگیریم اگر محدودیت هزینه ندارید میتوانید انواع تخته های هوشمند را جست جو کنید اما اگر محدودیت هزینه دارید در هنگام انتخاب تخته هوشمند آن را در نظر بگیرید.

  یک لیستی از ویژگی هایی که مایلید تخته هوشمند داشته باشد را تهیه کنید. این ویژگی میتواند شامل ظاهر برد،ابعاد و ... باشد. با شرکت های عرضه کننده صحبت کنید و ببینید چه نوع بردهایی را به شما پیشنهاد میدهند. در مورد بردهای هوشمندی که قبلا اساتید یا معلمان استفاده کرده اند را در مورد آن ها مشورت کنید و یا افرادی که با انواع گوناگونی از تخته های هوشمند استفاده کرده اند نظر بگیرید.

  با جست و جو در سایت های مرتبط با این محصولات نظر کاربران را برای هر مدل از این تخته های هوشمند را بررسی کنید.این کار باعث میشود ایده های گوناگونی متناسب با نیازتان در مورد بردهای هوشمند دریافت کنید. بروشورهای مختلفی را تهیه کنید و انها را با دقت بخوانید تا جزییات بیشتری از بردها را بدست آورید.

  و در آخر هر سوال تخصصی و فنی درمورد تخته هوشمند الکترونیکی ،قیمت تخته های هوشمند و کاربرد آنها دارید میتوانید با شرکت کیومیتا در تماس باشید.