برند و سازنده کالا
محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
پرینتر سوزنی اپسون مدل EPSON LQ-350
پرینتر سوزنی اپسون مدل EPSON LQ-350
۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان
۵,۷۹۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
پرینتر سوزنی اپسون PLQ-30
پرینتر سوزنی اپسون PLQ-30
۱۵,۹۶۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه

پرینتر سوزنی

پرینترهای سوزنی از قدیمی ترین و اولین چاپگرها محسوب میشوند.اکثر چاپگرهای سوزنی به صورت سیاه و سفید عمل میکنند اما جوهرهای رنگی هم در آن استفاده میشود.بیشتر در ادارات، شرکت ها، بانک ها (ثبت اطلاعات روی رسیدها) و دفاتر بیمه (برای ثبت مشخصات بر روی دفترچه) مورد استفاده قرار میگیرد و برای مصارف خانگی پیشنهاد نمیشود.این دستگاه از سوزن های بسیار باریک تشکیل شده است که در اثر ضربه به جوهر بر روی کاغذ چاپ میشوند و هر چه قدر تعداد این ضربه بیشتر باشد کیفیت چاپ خوانا تر و واضح تر میشود. در دو نوع خطی و ماتریسی تولید شده اند.از نظر تنوع مدل بسیار پایین تر از مدل لیزری و جوهر افشان میباشند.کمپانی های سازنده پرینتر سوزنی شامل اپسون EPSON ، اکسیوم Axiom، الیویتی OLIVETTI، وینکور Wincor، جولی مارک Jolimark و اچ پی HP میباشد.هر برند دارای ویژگی و قابلیت های خاص خود را دارد.

مزایا و معایب پرینتر سوزنی

این دستگاه در هنگام کار سر و صدا تولید میکند که برای بسیاری از کاربران آزار دهنده میباشد. از نظر قیمت بسیار پایین تر از مدل های جوهر افشان و لیزری میباشد اما سرعت بالایی در هنگام چاپ دارند.این پرینتر قادر است تا حدود 10 سال عمر کند که این ویژگی مثبت باعث شده بسیاری از کاربران را جذب نماید. مواد مصرفی آن از همه انواع چاپگر های دیگر بسیار پایین تر میباشد.این دستگاه داده ها را به صورت خط به خط پرینت میگیرد به همین دلیل به حافظه بسیار کمی نیاز دارد.این مدل از پرینترها مانند مدل های دیگر از زبان های خاص چاپ مانندPCL و یا PostScript استفاده نمیکند.

مرکز ماشین های اداری کیومیتا انواع پرینترهای سوزنی را با قیمت مناسب در فروشگاه انلاین کیومیتا برای شما کاربران گرامی عرضه کرده است.در صورت هر گونه سوال در این زمینه میتوانید با کارشناسان بخش فروش این شرکت در میان بگذارید.