پرینتر

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که تمایل دارید بهترین پرینتر را خریداری کنید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله سعی کرده ایم تمام خصوصیات و ویژگی های یک دستگاه پرینتر ایده آل را برای موارد کاربردی متنوع شرح دهیم.

انتخاب و خرید بهترین پرینتر با توجه به نیازهای کاری و سلیقه های فردی انجام می شود و بی شک کسی در این راه موفق خواهد شد که با آگاهی کامل از این دستگاه ها اقدام نماید.

متخصصان با تجربه مرکز ماشینهای اداری کیومیتا به تمام متقاضیان  توصیه می کند قبل از اقدام به خرید ، ابتدا تمام خصوصیاتی را که از یک پرینتر در ذهن دارند بر روی یک کاغذ یادداشت و سپس به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنند. 

این مجموعه تجاری با تشخیص نیازهای چاپی بازار، به صورت کاملاً تخصصی در حوزه تأمین این محصول فعالیت دارد.

مشخصات ایده آل برای بهترین پرینتر چیست؟

 تعداد نقطه در هر اینچ (dpi)

 واحد dpi یا تعداد نقطه در هر اینچ، معیاری از رزولوشن چاپ در بهترین پرینتر است. هر چه عدد dpi بیشتر باشد به این معنی است که پرینتر از رزولوشن چاپ بسیار عالی برخوردار است.

 به طور مثال، عددهای 300، 360، 1200، 1440 و ... برای مقادیر dpi یا همان کیفیت چاپ وجود دارند. رزولوشن بالاتر موجب افزایش کیفیت تصاویر چاپی با این دستگاه ها می شود.

یکی از فواید رزولوشن بالا  امکان نمایش جزئیات بیشتر در تصاویر است. البته باید خاطر نشان کرد رزولوشن، تنها عامل تشخیص بهترین پرینتر در بازار نیست و باید عوامل دیگری را در این زمینه بررسی کرد که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

 سرعت چاپ پرینتر

 یکی از پارامترهایی که در انتخاب به آن توجه می شود، سرعت چاپ تصاویر و اسناد است. سرعت چاپ در پرینتر معمولاً بر اساس دو واحد متفاوت، cpm و ppm بیان می شود؛ cpm به معنای تعداد کاراکتر در هر دقیقه و ppm به معنای تعداد صفحه در هر دقیقه است که توسط پرینتر چاپ می شود.

با توجه به توضیحات فوق، بهترین پرینتر، پرینتری است که سرعت بالاتری داشته باشد، یعنی بتواند تعداد صفحات بیشتری را در هر دقیقه چاپ کند. امروزه شاهد آن هستیم که محصولات متنوعی از این دستگاه ها در مرکز ماشینهای اداری کیومیتا به مشتریان ارائه می شوند که دارای سرعت چاپ متفاوت هستند. کاربران بر اساس نیاز کاری خود یکی از انواع را خریداری می کنند.

در مورد سرعت چاپ توجه به یک عامل ضروری است؛ فناوری های چاپ یک طرفه یا دو طرفه، طراحی چاپ لیزری یا جوهر افشان و یا سرعت خروچ اولین برگه چاپی ، سایر پارامترهای مؤثر در قیمت های نهایی هستند.

حافظه داخلی

 بهترین پرینتر، دستگاهی است که حافظه بیشتری برای ذخیره سازی اسناد و تصاویر چاپی داشته باشد. معمولاً حافظه دستگاه به دو شکل کیلوبایت و مگا بایت بیان می شوند. البته انواع پرینترهای خانگی اغلب حافظه ذخیره سازی اطلاعات را ندارند.

بسیاری از انواع پرینتر که در کسب و کارها و مشاغل بزرگ استفاده می شوند دارای حافظه های 32، 128، 256، یا 512 مگا بایتی هستند و جالب است بدانید پرینترهای پیشرفته قابلیت ذخیره سازی تا 1 گیگا بایت را نیز دارند.

از نظر کارشناسان مرکز ماشینهای اداری کیومیتا، بهترین پرینتر باید حافظه های جانبی را به خوبی پشتیبانی کند و تصاویر را با گرافیک بالا چاپ نماید.

تعداد چاپ در هر ماه

 یکی از خصوصیات بهترین پرینتر این است که دستگاه بتواند در یک ماه، تعداد برگه های بیشتری را با کیفیت اصلی چاپ کند. انواع پرینترهای بازار قادر هستند در یک چرخه کاری تعداد متفاوت برگه را در یک دوره چاپ کنند؛ به طور مثال، تعداد 5000، 20000 و یا 100000 برگه در هر ماه، مقادیر رایجی هستند که برای مدل های مختلف این دستگاه ها ثبت شده اند. انتخاب چرخه عملیاتی بیشتر به معنای خرید بهتر است.

قابلیت اتصال به شبکه پرینتر

 همه مدل پرینترهایی که در بازار وجود دارند توسط یک کابل اتصال USB به رایانه متصل می شوند اما بهترین پرینتر، دستگاهی است که بتواند به شبکه اینترنت و بی سیم متصل شده و از این طریق تصاویر و اسناد را چاپ کند. این نوع محصولات اغلب برای شرکت های اداری و تجاری مناسب هستند. بهترین پرینتر با قابلیت اتصال به شبکه اینترنت هنوز هم مشتریان خاص خود را در مرکز ماشینهای اداری کیومیتا دارد.

ظرفیت نگهداری برگه چاپ در سینی پرینتر

 هر پرینتر قادر است به طور متوسط تا تعداد 150 برگه را در قسمت مخصوص برگه چاپ، نگهداری کند. بهترین پرینتر، پرینتری است که دارای ظرفیت بیشتری برای قرار دادن برگه در دستگاه باشد. همچنین دارای امکان چاپ برگه در اندازه های متنوع است.

قابلیت چاپ دوطرفه به صورت خودکار

بهترین پرینتر، دستگاهی است که قادر باشد چاپ دو طرف را به صورت کاملاً خودکار برای کاربران اجرا کند. بسیاری از پرینترهای معمولی را باید به صورت دستی تنظیم کرد تا بتواند برگه های دو رو را چاپ کند. چاپ خودکار زمان پرینت را کاهش می دهد. برای خرید می توانید به مرکز ماشینهای اداری کیومیتا مراجعه نمایید.