ماشین حساب
برند و سازنده کالا

محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
ماشین حساب شارپ EL-2135
ماشین حساب شارپ EL-2135
۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان

ماشین حساب

ماشین حساب یا همان حسابگر، وسیله ای جهت امور محاسباتی است که کاربردهای مختلفی دارند. یک ماشین حساب ساده محاسبات ضرب، تقسیم، تفریق و جمع را انجام میدهد و انواع ماشین حساب مهندسی نیز توابع مهم و پیچیده ریاضی را پیاده سازی میکند. به طور کلی ماشین حساب ها از نظر ساختاری همانند یک رایانه با پردازنده و حافظه ضعیف تر هستند. بنابراین از لحاظ تکنیکال با یک رایانه سر و کار دارید. از مزیت های مهم ماشین حساب ها نسبت به لپ تاپ و کامپیوترها جهت انجام امور محاسباتی، اول قیمت و بعد میزان شارژ دهی آنهاست، همچنین حمل و نقل و انعطاف پذیری آن نیز قابل ذکر است. درواقع یک ماشین حساب ایده آل و مناسب علاوه بر افزایش سرعت و قدرت محاسبات اعداد موجب درک بهتر و دقیق تر مفاهیم نیز میشود.

از زمان تولید و توسعه ماشین حساب مدل ها و برندهای متنوعی از آن به بازار عرضه شد. حتی با وجود نرم افزارهای حسابداری تا حدی نیاز به این محصول را برطرف کرده است، اما هنوز هم وجود یک ماشین حساب در هر مجموعه ای الزامی است. البته هر مجموعه از یک نوع از این دستگاه ها استفاده میکنند. به عنوان مثال برخی میخواهند محاسبات خود را مانند یک فاکتور در دست داشته باشند که از ماشین حساب چاپگردار استفاده مینمایند. ناگفته نماند انتخاب برند نیز در میان مشتریان مطرح بوده و انتخاب بهترین ماشین حساب در بین رقبا مشکل ساز است. برای مثال ماشین حساب های برند شارپ و کاسیو جزء برندهای معتبر و برتر بوده که از لحاظ ساختاری و کیفیت همیشه بهترین هستند.

تاریخچه ماشین حساب

اولین ماشین حساب ها چرتکه ‌های چوبی بودند که در سال 2400 قبل از میلاد مسیح اختراع شدند. این ماشین حساب قدیمی بسیار مورد توجه قرار گرفت که امروزه هم منسوخ نشده و برخی همچنان مورد استفاده قرار میدهند. در سال 1617 ریاضی ‌دانی به نام نیپر توسط استخوان وسیله ‌ای را ساخت که بشر می ‌توانست عملیات ضرب و تقسیم را انجام دهد. در سال ‌های 1940 و 1950 میلادی نیز با ورود ترانزیستور و کامپیوتر اولین ماشین حساب ‌های الکترونیکی ساخته شدند.

نکات مهم در خرید ماشین حساب

شناسایی نیاز: قبل از انتخاب و خرید ماشین حساب در نظر بگیرید که از این وسیله چه استفاده هایی را خواهید داشت. به عنوان مثال برای دانش آموزان ماشین حساب ساده با قیمت مناسب گزینه ای ایده آل است و ماشین حسابهای مهندسی یا علمی چندان به کار آنها نخواهد آمد و قیمت های بسیار بالایی نیز دارند. اما برای دانشجویان یا مهندسان میتواند گزینه ای مناسب و کاربردی باشد.

صفحه نمایش ماشین حساب: اندازه صفحه نمایش یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب و خرید ماشین حساب است. یک ماشین حساب چه ساده چه پیشرفته باید بتواند اعداد و ارقام را در سایز مناسب به کاربر نمایش دهد.

برند ماشین حساب: شما میتوانید به جای خرید ماشین حساب ارزان قیمت یا برندهای متفرقه، یک ماشین حساب با قیمت مناسب و برند خریداری کنید تا مجبور به تعویض یا خرید مجدد نشوید.

باتری ماشین حساب: باتری یکی از اجزای مهم در ماشین حساب است که باید کیفیت و طول عمر بالایی داشته باشد. باتری باید بتواند تا مدت ها برای شما کار کند. باتری های ماشین حساب در دو مدل شارژی و غیر قابل شارژ موجود هستند.

خرید ماشین حساب ساده و مهندسی از کیومیتا

فرقی نمیکند که شما مدیر یک کسب و کار، مهندس، دانشجو یا دانش آموز باشید، داشتن یک ماشین حساب در بسیاری از امور یک ابزار ضروری محسوب میشود. با این دستگاه محاسبات روزمره خود را ساده تر و از بروز خطا جلوگیری کنید. شاید دنبال ماشین حساب جهت انجام محاسبات ساده و یا یک ماشین حساب  مهندسی قدرتمند برای نمایش اعداد پیچیده و خاص باشید؛ هر نیازی که دارید مطمئناً از لیست ما میتواند نیاز خود را برطرف نماید. اگر سری به وب سایت کیومیتا بزنید با لیستی از انواع ماشین حساب با برندهای معتبر و قیمت های مناسب رو به رو خواهید شد و با مقایسه آنها با یگدیگر انتخاب و خرید برای شما راحت تر خواهد شد.