لیبل پرینتر
برند و سازنده کالا

محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
لیبل پرینتر برادر PT-H110
لیبل پرینتر برادر PT-H110
۲,۷۷۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
لیبل پرینتر میوا MBP 400
لیبل پرینتر میوا MBP 400
۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
لیبل پرینتر میوا MBP 410
لیبل پرینتر میوا MBP 410
۴,۳۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
لیبل پرینتر برادر QL-800
لیبل پرینتر برادر QL-800
۵,۲۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
لیبل پرینتر دلتا 2120
لیبل پرینتر دلتا 2120
۵,۴۴۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
لیبل پرینتر زد ای سی ZP200
لیبل پرینتر زد ای سی ZP200
۵,۷۸۰,۰۰۰ تومان
۵,۳۵۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
لیبل پرینتر میوا MBP 4200
لیبل پرینتر میوا MBP 4200
۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
مقایسه
لیبل پرینتر میوا MBP 4300
لیبل پرینتر میوا MBP 4300
۷,۴۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
لیبل پرینتر میوا MBP-4350
لیبل پرینتر میوا MBP-4350
۷,۶۰۰,۰۰۰ تومان
مقایسه
لیبل پرینتر میوا MBP-4250
لیبل پرینتر میوا MBP-4250
۷,۷۰۰,۰۰۰ تومان

لیبل پرینتر

امروزه کالا‌‌ها و محصولات با برند‌‌های متنوع تولید می‌شوند که این کالا‌‌ها برای معرفی به مصرف کنندگان نیاز به برچسب یا لیبل دارند. همه وارد کنندگان و تولید کنندگان با دستگاه لیبل پرینتر یا همان چاپگر لیبل، برچسب‌های مورد نیاز محصولات خود را از طریق این دستگاه به دلخواه طراحی و چاپ می‌نمایند. لیبل زن یا پرینتر چاپ لیبل دستگاهی است که قادر بوده انواع لیبل‌ها و بر چسب‌‌ها را چاپ کند. بسیاری از مشاغل مانند فروشگاه‌‌ها، مراکز خرید، اداره پست، سینما، رستوران‌‌ها، فست فود‌‌ها، داروخانه‌‌ها و آزمایشگاه‌‌ها از این محصول استفاده می‌کنند.

لیبل زن‌‌ها در بازار با برند و مدل‌‌های متنوع ارائه شده‌اند که هر کدام ویژگی و مشخصات متفاوتی دارند. از برند‌‌های معروف که به تولید این چاپگر‌‌ها پرداخته‌اند می‌توان به لیبل پرینتر برادر، بیکسلون، هانی ول، میوا، زبرا، دلتا، اس ان بی سی، اپسون، اچ پی آر تی و جولی مارک اشاره کرد. همه چاپگر‌های بارکد همانند هم تولید شده‌اند اما بعضی مدل‌‌ها مقاوم‌تر بوده که بیشتر برای مشاغل صنعتی و پر خطر مورد استفاده قرار می‌گیرد و مدل‌‌های دیگری نیز وجود دارند که برای مصارف اداری که برخی قابل حمل بوده مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای عملکرد بهتر لیبل پرینتر پیشنهاد می‌شود هر چند وقت یکبار آن را به مراکز تخصصی سرویس و نگهداری ارسال کنید.

انواع لیبل پرینتر

لیبل پرینتر‌‌ها به سه دسته رومیزی، قابل حمل و صنعتی دسته بندی می‌شوند که هر کدام با توجه به کارایی و قابلیت‌های خود در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لیبل پرینتر رومیزی

این نوع لیبل پرینتر از پرینتر‌‌های رایج و ساده در بازار بوده که برای چاپ برچسب با حجم کاری کم تا متوسط مناسب است. مدل‌‌‌های رومیزی بیشتر برای استفاده در ادارت و آزمایشگاه‌‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لیبل پرینتر رومیزی و قابل حمل

لیبل پرینتر صنعتی

این لیبل زن همانطور که از نامش پیدا است برای مصارف صنعتی و سنگین به کار می‌‌رود و چاپ تیراژ لیبل آن بالا است. مدل‌های صنعتی بسیار مقاوم هستند و در محیط‌های پر خطر هیچ آسیبی نمی‌بینند.

فروش دستگاه لیبل پرینتر صنعتی

لیبل پرینتر قابل حمل

این مدل پرینتر برای استفاده‌های فروشگاهی، انبارداری و صنعتی کاربرد دارد و برای پروژه‌هایی که نیاز به حمل دستگاه دارند بسیار ایده‌آل است. این نوع لیبل پرینتر‌های قابل حمل با استفاده از باطری داخلی انرژی خود را تامین می‌کنند و از لحاظ اقتصادی نیز قیمت پایینی دارند.

لیبل پرینتر قابل حمل و جیبی

موارد استفاده از لیبل پرینتر

چاپ برچسب و لیبل‌های صنعتی با طیف وسیعی از فونت‌ها، سبک‌‌ها و نماد‌ها چاپ برچسب و لیبل، برای معلمان که به آنها امکان چاپ برچسب‌های نام، برچسب‌ گذاری لوازم و سازماندهی فایل‌ها را می‌دهد.

چاپ برچسب‌‌های مقاوم با روکش لاستیکی برای کار‌هایی که برچسب‌های مقاوم در برابر حرارت شیمیایی و UV را در محل کار چاپ می‌کنند.

برچسب‌ و لیبل‌هایی که برای مشاغل کوچک طراحی شده‌اند و برچسب‌های رسمی حمل و نقل را چاپ می‌‌کنند؛ به آنها کمک می‌کند در هزینه‌‌های خود صرفه ‌جویی کنند و پست‌ها و ارسال را حرفه‌‌ای‌‌ انجام دهند.

انواع چاپ لیبل پرینتر

نوع چاپ پرینتر‌های بارکد به دو صورت حرارت مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می‌شوند.

لیبل پرینتر حرارتی مستقیم: در این نوع چاپ از کاغذ‌های مخصوص حساس به گرما استفاده می‌شود. این کاغذ‌ها بین 6 تا 12 ماه عمر می‌کنند و در صورتی که در معرض نور خورشید، گرما و مواد شیمیایی قرار گیرند، عمر آنها کوتاه خواهد شد. از لیبل پرینتر‌های حرارت مستقیم می‌توان به مدل BIXOLON SLP T403 اشاره کرد.

لیبل پرینتر حرارتی غیر مستقیم: این مدل از لیبل زن به صورت دائمی چاپ شده و بالعکس نوع حرارت مستقیم طول عمر بالایی دارند. عملکرد آن به این صورت بوده که برای منتقل شدن جوهر به ریبون بر روی لیبل از گرما استفاده می‌کند. لیبل زن مدل Wincode C343C از چاپ حرارتی غیر مستقیم بهره می‌برد.

تفاوت لیبل پرینتر با پرینتر معمولی

اولین تفاوت این دو نوع پرینتر‌ها در چاپ و کاغذ استفاده شده در آنها است. در چاپگرهای معمولی از کاغذ برای چاپ و بر اساس تکنولوژی آنها جوهری یا لیزری بودن جوهر یا تونر استفاده می‌شود. اما در لیبل زن‌ها برای چاپ از ریبون استفاده می‌شود. این ریبون‌ها دارای ساختار رولی بوده و با رزین مخصوص سطح آن پوشیده شده است.

راهنمای خرید لیبل پرینتر مناسب

در هنگام خرید لیبل پرینتر، همانند محصولات دیگر باید نکاتی را در نظر بگیرید که در انتخاب آن به شما بسیار کمک خواهد کرد.

  • حجم کاری: اولین سوالی که باید آن را از خودتان بپرسید این است که حجم کاری چاپ شما در روز چه قدر است؟ به عنوان مثال حجم کاری بالا و یا سنگین ممکن است 1 تا 2 بار در سال اتفاق بیفتد، پیشنهاد می‌شود چاپگری را انتخاب نمایید که قادر است تا چاپ 100 لیبل را در روز برای شما انجام دهد. برای مشاغلی که حجم کاری متوسطی دارند چاپگر‌هایی که بتوانند روزانه 500 تگ چاپ کنند مناسب است.
  • سازگاری با رایانه: یکی از فاکتور‌هایی که هنگام خرید لیبل زن باید به آن توجه داشت، سازگار با سیستم عامل کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما است. امروزه در بازار مدل‌های متنوعی وجود دارد که هر کدام با یک سیستم عامل سازگاری دارد که آن تشخیص شما بوده که دستگاه سازگار با سیستم عامل خود را خریداری نمایید.
  • قیمت: این مورد را باید قبل از خرید در نظر داشته باشید. فروشنده‌های بسیاری هستند که لیبل پرینتر‌ها را با قیمت‌های مختلفی ارائه می‌‌دهند که باعث سردرگمی شما می‌شود. بهتر است این دستگاه را از فروشگاه‌های معتبر و یا نمایندگی‌ها تامین نمایید.
  • وضوح چاپ: اگر می‌خواهید لیبل پرینتری با کیفیت بالا داشته باشید، دستگاهی برای شما مناسب بوده که بتواند حداقل با وضوح 203 dpi چاپ نماید. هر چه پرینتر شما نقاط بیشتری در اینچ ایجاد کند خروجی بهتری به شما می‌دهد.
  • سایز برچسب: لیبل زن‌‌ سایز‌‌های متنوعی از لیبل‌‌ها را چاپ می‌کند. شما باید بر اساس نیازتان که چه اندازه خروجی می‌خواهید لیبل زن مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  • اتصالات: یکی از ویژگی‌‌های مثبتی که برای بسیاری از کاربران کاربردی بوده، اتصال دستگاه چاپ لیبل به شبکه است. در هنگام خرید لیبل زن مطمئن شوید که دستگاه قابلیت اتصال به شبکه را دارد تا مجبور نشوید زمان زیادی را برای اتصال بگذارید. یک عامل مهم در انتخاب یک پرینتر چاپ برچسب و لیبل، تصمیم گیری در مورد نحوه اتصالات و استفاده راحت از آن است. درواقع باید بررسی کنید به چه نوع اتصال‌‌هایی نیاز دارید تا برچسب و لیبل‌های خود را چاپ کنید؟ بسیاری از لیبل پرینتر‌ها بیش از یک نوع اتصال پشتیبانی می‌کنند، اما برخی از آنها تنها از یک نوع اتصال پشتیبانی می‌کنند که USB رایج‌ترین نوع آن است. درواقع مشکل تک پورت بودن این است که پرینتر همیشه باید به دستگاه دیگری متصل باشد، علاوه بر این، دستگاه‌‌هایی که صرفاً از طریق USB متصل می‌شوند؛ به شبکه یا اینترنت قابل اتصال نیستند. اتصال بلوتوث نیز توسط بسیاری از لیبل زن‌ها پشتیبانی می‌شود، مانند Wi-Fi و Wi-Fi Direct. البته Wi-Fi چاپگر را به بخشی از شبکه شما تبدیل می‌کند و به همه رایانه‌ها و دستگاه‌‌های تلفن همراه موجود در شبکه - با نرم‌افزار مناسب نصب شده اجازه دسترسی به چاپگر را می‌دهد. Wi-Fi Direct یک اتصال شبکه بین دستگاه تلفن همراه و چاپگر ایجاد می‌کند، به این معنی که نه چاپگر و نه دستگاه تلفن همراه به اتصال شبکه استاندارد یا روتر نیاز ندارند.

برای راهنمایی بیشتر از خرید لیبل پرینتر و مشاوره با کارشناسان بخش فروش مرکز ماشین‌های اداری کیومیتا در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان قبل از خرید بهره‌مند شوید.

بهترین برند‌های لیبل پرینتر کدام‌اند؟

از بهترین برند‌‌های لیبل پرینتر می‌توان به برند‌های بین المللی نظیر زبرا، برادر، اپسون، بیکسلون، سوو، توشیبا  و برند‌های ایرانی میوا اشاره کرد.

نکات نگهداری از لیبل پرینتر

  1. زمانی که از لیبل زن استفاده‌ای ندارید، با کاور روی آن را بپوشانید. این کار از ورود گرد و خاک به پرینتر جلوگیری می‌کند و باعث افزایش طول عمر و عملکرد بهتر آن خواهد شد.
  2. بعد از تعویض رول فضای داخلی لیبل پرینتر را بررسی کنید و در صورت مشاهده هر گونه گرد و غبار به سرعت با یک برس نرم و یا اسپری هوا آن را تمیز کنید.
  3. هنگام تمیز کاری، قسمت هد را به هیچ عنوان به صورت مستقیم با دست لمس نکنید، زیرا چربی و کثیفی دست شما بر روی هد تأثیر منفی می‌گذارد.

حدود قیمت لیبل پرینتر در سایت کیومیتا

رنج قیمت لیبل پرینتر‌‌‌ در سایت کیومیتا از 1 میلیون تومان شروع شده و به 100 میلیون تومان هم می‌رسد. شما می‌توانید با توجه به امکانات و مشخصات مورد نیاز و متناسب با کار خود لیبل پرینتر مناسب خود را تهیه کنید. برای اطلاع از قیمت لیبل پرینتر و محصولات ناموجود می‌توانید با فروشگاه اینترنتی کیومیتا تماس بگیرید تا کارشناسان شما را در  این زمینه راهنمایی کنند.

خرید لیبل پرینتر

خرید آنلاین یکی از روش‌های مدرن برای خرید کالا و محصولات در دنیای امروز است که در زمان و هزینه کاربر بسیار صرفه جویی خواهد شد. کیومیتا به عنوان مرجع تخصصی فروش تجهیزات فروشگاهی از جمله لیبل پرینتر، تنوعی از کالا را در این زمینه به صورت آنلاین برای مشتریان عرضه نموده و با ارائه مشخصات تخصصی و فنی و همچنین نظرات خریداران، ثبت و سفارش را به راحتی ممکن ساخته است. برای خرید لیبل پرینتر و مشاوره رایگان با متخصصان ما در تماس باشید.