لامپ ویدئو پروژکتور
برند و سازنده کالا


محدوده قیمت مورد نظر(تومان)
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه

لامپ ویدئو پروژکتور

لامپ یکی از اصلی ترین و گران ترین قطعه در ویدئو پروژکتور ها است که گاهی در اثر خرابی و یا اتمام طول عمر خود نیاز به تعویض پیدا میکند. لازم به ذکر است که در خصوص تمامی ویدیو پروژکتورها تعویض این قطعه توصیه نمیشود. زیرا با توجه به قیمت بالای لامپ در دستگاه های ارزان قیمت خرید دستگاه دیگری پیشنهاد میشود که برای کاربر به صرفه تر خواهد بود. با توجه به اینکه اکثر مشکلات فنی در این دستگاه ها مربوط به لامپ است، توصیه میشود در هنگام مواجه با کاهش نور تصاویر یا روشن شدن آلارم پروژکتور  فورا آن را به مراکز معتبر ارسال کنید. چرا که گاهی در اثر سوختن یا ترکیدگی لامپ احتمال آسیب به دیگر بخش ها وجود دارد.

سوالی که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند این است که بهترین زمان مناسب برای تعویض لامپ دیتا پروژکتور چه موقع است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم لامپ یکی از قطعات مصرفی غیر قابل تعمیر بوده که در صورت هر گونه مشکل در این زمینه باید تعویض و جایگزین گردد. لازم به ذکر است که بروز هرگونه اشکال فنی در لامپ به معنی اتمام عمر آن نیست. در واقع عواملی شامل گرما، رطوبت، ضربه و ... بر طول عمر این قطعه تاثیر گذار خواهد بود.

طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور

در تمامی دیتا پروژکتورها طول عمر لامپ به دو صورت نرمال و اقتصادی بیان میشود. حالت اقتصادی به کاهش مصرف برق و طول عمر لامپ دیتا پروژکتور کمک خواهد کرد که یکی از رایج ترین روش ها جهت افزایش طول عمر این قطعه، استفاده از حالت اقتصادی یا همان حالت صرفه جویی است. همچنین به کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر نیز کمک خواهد کرد. با این حال در این حالت، لامپ با شدت نور کمتری قادر به کار خود با مدت زمان بیشتری است. در حالت نرمال، لامپ با وجود میزان روشنایی بالا اما طول عمر پایین تری خواهد داشت. در نظر داشته باشید که افراد از دو حالت نرمال و اقتصادی در دیتا پروجکشن استفاده میکنند، که نمیتوان انتظار عمر دقیق به اندازه ای که شرکت سازنده آن اعلام کرده، داشته باشید.

انواع لامپ دیتا پروژکتور 

در بازار دو مدل لامپ ویدئو پروژکتور دیتا حبابی و فریم دار وجود دارد. لامپ حبابی از قیمت بسیار پایینی برخوردار بوده که برای تعویض نیاز به لحیم کاری و سیم کشی دارد و شامل گارانتی نیز نمیباشد. علاوه بر آن نور ضعیف تری را نسبت به فریم دارد. در مدل فریم یا همان اورجینال کاربر به راحتی میتواند لامپ را بدون نیاز به لحیم کاری تعویض و جایگزینی کند.

مراحل تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

1. کابل برق را از پروژکتور جدا کنید و اجازه دهید لامپ خنک شود.

2. پنل دسترسی لامپ را روی پروژکتور پیدا کنید و پیچ ها و پنل دسترسی را بردارید.

3. هر پیچی که محفظه لامپ را در دستگاه نگه می دارد را باز کنید.

4. محفظه لامپ جدید را در همان جهتی که لامپ قدیمی را برداشتید، در ویدیوپروژکتور قرار دهید.

5. لامپ را در جای خود تکان دهید و مطمئن شوید که کاملا به صورت محکم قرار گرفته است.

6. پیچ های نصب لامپ را تعویض کنید تا لامپ را در پروژکتور محکم کنید.

7. پانل دسترسی لامپ را تعویض کرده و پیچ ها را محکم کنید.

8. پروژکتور خود را به برق وصل کنید و آن را روشن کنید.

9. شمارنده لامپ را مجدد تنظیم کنید. برخی از لامپ ها با قرار دادن لامپ جدید به طور خودکار شمارنده را مجدد تنظیم می کنند. اگر پروژکتور شما نیاز به تنظیم مجدد شمارشگر به صورت دستی دارد، از طریق منوهای پروژکتور گزینه ای را برای بازنشانی شماره لامپ به 0 ساعت جستجو کنید.

قیمت لامپ ویدئو پروژکتور

قیمت لامپ دیتا پروژکتور بستگی به برند و طول عمر آن بستگی دارد که بر این اساس قیمت آن در بازار تعیین میشود. مرکز ماشین های اداری کیومیتا فروش انواع لامپ های ویدئوپروژکتور اپتما، بنکیو، سونی، پاناسونیک، اپسون، ریکو، هیتاچی و ویوسونیک را با کیفیتی عالی در دو مدل طرح و اورجینال ارائه میدهد.