مشکلات رایج در دستگاه فکس

مشکلات رایج در دستگاه فکس

دارندگان دستگاه فکس گاهی در حین کار با مشکلاتی رو به رو میشوند.این دستگاه در مدل های متنوع میباشد که تمامی آنها دارای مشکلاتی هستند. برخی از این مشکلات در خانه یا محل کار قابل حل هستند.ما در این مقاله قصد داریم چند نمونه از مشکلات رایج در دستگاه فکس را برای شما شرح دهیم.

1.کاغذ کشیده نمیشود: در صورتی که کاغذ ها در ADF قرار میگیرد و کشیده نمیشوند احتمال اینکه غلتک کثیف شده باشد زیاد است.شما میتوانید به وسیله WD-40 غلتک را پاک کنید.در اینجا از یک دستمال ضخیم آغشته به WD-40 اطراف غلطک را تمیز و سپس خشک کنید.همچنین از خشک شدن آن اطمینان نمایید.بعد از تمیز کردن متوجه کثیف شدن دستمال میشوید که این کثیفی، جوهر و خاک خارج شده از غلتک است.در صورتی که مجدد با این مشکل رو به رو شدید پس نیاز به تعویض غلتک خواهید داشت.

2.ایجاد خطوط در صفحات: گاهی در زمان ارسال فکس، خطوطی بر روی آن ایجاد میشود که این امر نیاز به تعمیر دارد.این مشکل به دلیل وجود گرد و خاک یا کثیفی بر روی صفحه اسکنر فکس است که نیاز به تمیز کردن دارد.برای این کار ابتدا ADF را بلند و با دقت گرد و خاک یا جوهر روی آن را بررسی کنید.در صورتی که مواد چسبنده به آن گیر کرده باشد ابتدا با ناخن یا یک شی تیز به آرامی آن را بخراشید و سپس با پنبه الکل روی آن را تمیز کنید.

3.صفحه ای ارسال و دریافت نمیشود: گاهی دستگاه بدون آنکه صفحه ای را ارسال و دریافت کند، به طور خودکار زنگ میخورد.در مورد تنظیمات دریافت و ارسال به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.همچنین میتوانید از پنل، تنظیمات را به صورت On قرار داده وسپس تست کنید.

4.کاغذ در دستگاه فکس وارد نمیشود: در هنگام وارد کردن کاغذ از سالم بودن آن مطمئن شوید.در صورتی که کاغذ چروک و یا بیش از حد ضخیم و نازک باشد با این مشکل رو به رو خواهید شد.در صورت بروز این مشکل با رعایت این موارد احتمال اینکه پد ADF نیاز به تعویض داشته باشد زیاد است.برای این تعویض با متخصصین این مجموعه در تماس باشید.

5.کشیدن چند کاغذ به طور همزمان: این موضوع یکی از اصلی ترین مشکلات در فکس میباشد. زمانی تعدادی برگه در ADF دستگاه قرار میدهید ممکن است در یک زمان بیشتر از یک برگ کشیده شود که به این اتفاق چند تغذیه گفته میشود.بیشتر ADF ها مجهز به یک آیتم جدا کننده برگه بوده که کاغذ ها را از هم جدا میکند و در اصطلاح به آن پد جدا کننده میگویند.این پد بعد از مدت ها استفاده کهنه میشود و نیاز به خرید مجدد دارد.برای مطلع شدن از این موضوع ابتدا ADF را باز کرده و با دقت آن را بررسی کنید در صورتی که فرسوده شده بود آن با یک یک پد دیگر جایگزین کنید.برای تعویض و جایگزینی با تولید کنندگان و تعمیرات دستگاه فکس تماس بگیرید.

6.دستگاه فکس روشن نمیشود: دکمه دستگاه را جهت ارسال یا دریافت فکس روشن میکنید اما هیچ گونه عکس العملی را دریافت نمیکنید.در اینجا ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و مجدد وصل کنید.همچنین از سالم بودن کابل برق و پریز اطمینان حاصل نمایید.در صورت مجدد بروز این مشکل مطئن شوید دکمه دستگاه جهت روشن شدن به درستی کار میکند.

7.فکس ها در دستگاه ذخیره نمیشوند: این اتفاق به دلیل پر بودن حافظه رخ میدهد.در صورت بروزر این مشکل باید اطلاعاتی که به آنها نیازی ندارید را از حافظه پاک کنید.

8.شماره های ذخیره در دستگاه فکس شماره گیری نمیشوند: شماره ها را در حافظه بررسی کنید و از درست بودن آنها مطمئن شوید.

9.از گوشی فکس بوق آزاد جهت برقراری شنیده نمیشود: در بروز این مشکل از متصل بودن صحیح به خط تلفن مطمئن شوید.برای بررسی این موضوع میتوانید به یک دستگاه تلفن دیگر متصل کنید.

10.فکس های دریافتی با کیفیت بسیار پایین هستند: این مشکل ممکن است در اثر وجود پارازیت یا نویز در خطوط تلفن رخ دهد.همچنین امکان تمام شدن تونر کارتریج وجود دارد که در صورت این موضوع باید کارتریج را تعویض کنید.

این مشکلات، منحصرا از مشکلاتی است که بیشتر افرادی که با دستگاه های فکس کار میکنند با آن رو به رو خواهند شد.در صورت دیگر مشکلات نظیر سخت افزاری میتوانید با کارشناسان مرکز ماشین های اداری کیومیتا در تماس باشید.

ثبت نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط