راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

خرید ویدئو پروژکتور

خرید ویدئو پروژکتور یکی از الزامات کاربردی و البته محبوب برای نمایش فیلم و تصویر در کلاس های درسی، همایش ها و کنفرانس ها می باشد. همچنین این دستگاه ها جزو سرگرمی های خانگی هم محسوب می شوند، چرا با آن ها قادر خواهید بود تصاویر و ویدئوهای دلخواه خود را در ابعاد بسیار بزرگتر از یک تلویزیون 400 اینچی تماشا کنید. مرکز ماشینهای اداری کیومیتا به عنوان یکی از برترین تأمین کنندگان انواع ویدئو پروژکتور، پیشنهادهایی را برای خرید این دستگاه ها به شما ارائه می دهد. با این مطالب، به راحتی می توانید بهترین مدل از این تجهیزات را خریداری کنید.

مهم ترین نکات برای خرید ویدئو پروژکتور ایده آل

1)فضای نمایشی خود را تعیین کنید

پرداختن به این مسأله که از تجهیزات نمایشی در چه مکانی می خواهید استفاده کنید در خرید ویدئو پروژکتور نقش دارد. ابتدا باید مساحت اتاق یا کلاس درس یا سالن را که قصد دارید از ویدئو پروژکتور در آن محل استفاده کنید به دقت مشخص نمایید. این کار به شما کمک می کند تا بهترین مدل متناسب با کاربری خود انتخاب کنید. به طور مثال، اگر باید دستگاه ویدئو پروژکتور را در هر دوره به یک مکان خاص حمل کنید، خرید ویدئو پروژکتور قابل حمل برای شما مناسب تر خواهد بود.

2)پارامترها و ویژگی های کاربردی انواع ویدئو پروژکتور را دسته بندی کنید

خرید ویدئو پروژکتور باید بر اساس نیاز کاربر انجام شود. برای تعیین اینکه چه مدل از این دستگاه ها را خریداری کنید بهتر است ابتدا یک لیست کامل از انتظارات خود را یادداشت کنید. رزولوشن ویدئو پروژکتور در ابتدای این فهرست قرار دارد. برای نمایش فیلم یا تصویر در ابعاد بسیار بزرگ باید از دستگاهی استفاده کنید که رزولوشن بالایی داشته باشد.

به عنوان مثال، ویدئو پروژکتور با رزولوشنdpi 800x600 برای نمایش در یک اتاق معمولی یا کلاس درس مناسب است و رزولوشن 1024 x 768 dpi برای نمایش در سالن های بزرگ کنفرانس به کار می رود. هر چه عدد رزولوشن ویدئو پروژکتور بالاتر باشد، کیفیت تصاویر نمایشی نیز بهتر خواهد بود.

عامل دیگری که در فهرست خود باید آن را یادداشت کنید، میزان روشنایی و کنتراست نور است. این عامل را معمولاً با واحد لومن بیان می کنند؛ ویدئو پروژکتور با شار نوری حدود 500 تا 1000 لومن برای کلاس های درسی و شار نوری بیشتر از 2000 لومن برای سالن های بزرگ مناسب است. خرید ویدئو پروژکتور بر اساس روشنایی و کیفیت مورد نظر شما انجام می شود. مرکز ماشینهای اداری کیومیتا نیز در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

3)اختصاص دادن بودجه خرید ویدئو پروژکتور

پس از اینکه عوامل مهم را در لیست خود یادداشت کردید، باید مشخص کنید برای خرید ویدئو پروژکتور چقدر می خواهید هزینه کنید. انواع دستگاه های نمایش در بازار با قیمت های متفاوت وجود دارند. در هنگام خرید ویدئو پروژکتور باید قیمت اصلی محصول، لوازم جانبی، کابل کشی و هزینه های نصب و راه اندازی آن را نیز مورد توجه قرار دهید. خرید ویدئو پروژکتور از مرکز ماشینهای اداری کیومیتا برای شما مقرون به صرفه خواهد بود.

4)تعیین تعداد پورت های ورودی و خروج به ویدئو پروژکتور

یکی دیگر از عوامل مهم در خرید ویدئو پروژکتور، توجه به تعداد پورت هایی است که به عنوان ورودی و خروجی بر روی این محصولات تعبیه شده اند. اگر قصد دارید ویدئو پروژکتور را به یک مانیتور نمایشی متصل کنید که سخنران در سالن کنفرانس به راحتی بتواند فایل ها را مدیریت نماید، باید ویدئو پروژکتور مجهز به پورت خروجی ویدئو یا VGA خریداری کنید. تمام دستگاه های ویدئو پروژکتور دارای پورت ورودی HDMI هستند.

5) مراجعه به مرکز فروش معتبر انواع ویدئو پروژکتور

آخرین مرحله از خرید ویدئو پروژکتور، مراجعه به نمایندگی های فروش این دستگاه ها است. محصولات متنوعی از این مدل تجهیزات در مرکز ماشینهای اداری کیومیتا وجود دارند که با قیمت مناسب و کیفیت بالا به مشتریان عرضه می شوند. علاوه بر این، متخصصانی که در این مراکز فعالیت دارند آماده ارائه خدمات مشاوره به مشتریان برای خرید ویدئو پروژکتور مناسب هستند؛ مشاوره در زمینه آشنایی با رزولوشن، شار نوری و سایر مشخصات فنی و کاربردی این دستگاه ها در این مجموعه تجاری انجام می شوند. در بسیاری موارد، فروشنده می تواند پیشنهاد مناسبی به شما بدهد که بهتر بتوانید یک ویدئو پروژکتور مناسب خریداری کنید.

خرید پروژکتور

ثبت نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط